українська російська англійська
Питання для вирішення: доступ до інформації людей з інвалідністю
24.01.2014 | 10:36
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

У час масової інформатизації та перенасиченості інформаційними потоками, на жаль, не поодинокими залишаються випадки, коли люди з особливими потребами не мають доступу до життєво необхідної інформації про свої права.

Так, до Урядового уповноваженого з прав інвалідів Олексія Журавка звернувся пенсіонер з міста Рівного, інвалід дитинства ІІІ групи із скаргою про те, що внаслідок недостатньої поінформованості він не мав можливості скористатися свої правом на безкоштовне отримання ортопедичного взуття, якого потребує за станом здоров'я, а також йому жодного разу не було оформлено індивідуальну програму реабілітації інваліда.

Завдяки втручанню у ситуацію Олексія Журавка, заявнику вже видано направлення для здійснення замовлення на виготовлення ортопедичного взуття. Крім того, він отримав направлення для проходження медико-соціальної експертної комісії, після чого буде розглянуто його наступне питання щодо забезпечення автомобілем згідно з вимогами чинного законодавства. Також після оформлення відповідних документів та постановки на облік інваліда буде забезпечено путівкою для санаторно-курортного лікування відповідно до медичних рекомендацій.

Олексій Журавко звернув увагу на те, що органам виконавчої влади необхідно активізувати просвітницьку роботу серед людей з інвалідністю. Не можна допускати ситуацій, коли людина не може вирішити проблемне питання лише через брак інформації.

версія для друку