українська російська англійська
Дорожники рятують вантажівки зі снігового полону і просять компанії-перевізників не економити
24.01.2014 | 11:06
Прес-служба Державного агентства автомобільних доріг

Уже близько ста вантажівкам допомогли дорожники з початку тижня – трактори та спеціальна дорожня техніка буксирували їх на підйомах і спусках, витягували з кюветів і засніжених полів.

Лише на Тернопільщині працівники Служби автомобільних доріг області та облавтодору відбуксирували власною технікою 64 транспортних засоби з тоннажністю понад 25-40 тонн, що блокували рух на складних ділянках доріг регіону – підйомах та спусках на під’їздах до міст Кременець, Монастириська, Бережани, смтикулинці, смт.Вишнівець, с.Ягольниця, ступки, с.Кровінка, с.Підгороднє, с.Верхняківці та ін.

Причиною виникнення таких складнощів на дорогах дорожники називають економію компаній-перевізників, що не переводять свій транспорт на зимовий режим експлуатації, а також здійснюють перевезення із значним перевантаженням.

Так, вранці 22 січня на 31-му кілометрі автомобільної дороги Великий Бурлук–Двурічна на підйомі поблизу села Андріївка, що на Харківщині, через значне перевантаження автомобіль «SKANIA» не міг самостійно виїхати на підйом, ускладнивши рух інших транспортних засобів.

Коли спеціалісти Харківського облавтодору прибули, щоб ліквідувати затор, на місці події вже працювали співробітники Державтоінспекції та ДСНС. Оскільки маса вантажівки сягала 78 тон, що значно перевищує встановлені нормативи, рятувальникам не вдалося зрушити її з місця. Саме тому важка дорожня техніка облавтодору стала у нагоді й швидко витягнула нагору всі транспортні засоби, розблокувавши рух.

Подібна ж ситуація склалася й на Хмельниччині, на автомобільній дорозі державного значення М-12 Стрий-Тернопіль-Кіровоград-Знам’янка, де на підйомі поблизу соловчинці, дорожники відбуксирували 5 вантажівок, які, не дивлячись на складні погодні умови, експлуатувалися на літній гумі.

Інший  випадок стався на Кіровоградщині, де на км 610 автомобільної дороги М-12 водій вантажівки не вибрав безпечного режиму руху, внаслідок чого автомобіль з’їхав з дороги та ніч простояв у засніженому полі. Рятувальники, викликані водієм на допомогу, не змогли допомогти завантаженому великоваговику силами своєї техніки, проте до дорожників не звернулися.

Наступного дня, розчищаючи проїзну частину, водій трактора Т-170 з місцевого ДЕД помітив засніжену вантажівку та витягнув її на проїзну частину.

З огляду на вищезазначене, Укравтодор закликає компанії-перевізників не економити – перевести транспортні засоби на зимовий режим експлуатації та дотримуватися правил габаритно-вагового контролю.

версія для друку