українська російська англійська
ДСНС і підприємці-ліцензіати визначили напрями подальшої співпраці
25.01.2014 | 12:26
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

Державна служба України з надзвичайних ситуацій та представники підприємств, які надають послуги із впровадження протипожежного обладнання та систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій і оповіщення населення у разі їх виникнення обговорили питання ліцензування за «круглим столом», який відбувся 23 січня.

«Одним із пріоритетних завдань ДСНС України на 2014 рік є розробка і впровадження  разом із суб‘єктами господарювання комплексу превентивних заходів, який дозволить побудувати ефективну систему протипожежного захисту на підприємствах. Це дасть можливість уникнути людських жертв у випадку виникнення пожеж. Діяльність підприємств, що надають послуги протипожежного призначення та впроваджують системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій займає у цьому комплексі одне з ключових місць», – зазначив перший заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко.

Під час круглого столу директор департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям та державного нагляду (контролю) Артем Козленко розповів підприємцям про основні напрями вдосконалення нормативно-правової бази в галузі ліцензування робіт та послуг протипожежного призначення. За його словами, у 2013 році були прийняті та затверджені правила видачі технічних умов щодо інженерного забезпечення об’єктів будівництва з питань пожежної та техногенної безпеки, спільно з Українським науково-дослідним інститутом цивільного захисту відпрацьовані методичні рекомендації щодо проектування громадських будівель з висотою понад 100 метрів. У 2014 році планується продовжити роботу щодо зміни державних норм пожежної безпеки об’єктів будівництва.

Також Артем Козленко поінформував про результати перевірки ліцензіатів у 2013 році та виявлені недоліки під час них. Протягом 2013 року органами ліцензування було проведено 2 тис. 204 планових перевірки ліцензіатів. За результатами перевірок було виявлено 5 тис. 80 порушень та винесено 1 тис. 286 розпоряджень про усунення недоліків.

Крім того, під час зустрічі учасники отримали вичерпну інформацію про плани розробки нормативних актів на 2014 рік та вжиті заходи, спрямовані на дерегуляцію діяльності у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення.

«На суб‘єктів господарювання покладається значна доля відповідальності за забезпечення належного рівня протипожежного захисту та техногенної безпеки на об’єктах. Всі послуги і роботи щодо протипожежного захисту – повинно бути гарантією на безпечну працю людей. Ми запроваджуємо баланс повної відповідальності: ДСНС України за видачу ліцензій, а ліцензіатів – за якісне надання послуг і виконання робіт», – підкреслив Анатолій Бойко.

Нагадаємо, 17 січня ДСНС України, представники об‘єднань підприємців і безпосередньо керівники великих компаній за круглим столом обговорили принципи збалансованого поєднання процесу дерегуляції підприємницької діяльності і підвищення пожежної безпеки громадян.

 

версія для друку