українська російська англійська
Приватизовані за останні чотири роки підприємства сплатили втричі більше податків, - Голова ФДМУ
25.01.2014 | 17:26
Прес-служба Фонду державного майна України

Підприємства, що були приватизовані протягом останніх чотирьох років, сплатили державі податків у 3,25 рази більше, ніж платили до приватизації. Про це в ефірі програми «Національний інтерес» Банківського телебачення повідомив Голова Фонду державного майна Олександр Рябченко.

За словами керівника Фонду, такі дані були отримані в результаті аналізу діяльності приватизованих у 2010-2013 роках підприємств, який провів Фонд держмайна.

«Приватизація повинна проводитися для того, щоб підприємства після неї працювали краще. Це її головна мета. Не просто надходження до бюджету, а саме розвиток підприємств. І з 2010 року ми проводимо приватизацію так, щоб ця мета була досягнута. Щоб на підприємства приходили інвестори, готові вкладати в них інвестиції, зацікавлені у їхньому розвитку, – заявив Голова ФДМУ. – Тепер ми вирішили проаналізувати, чи є позитив від того, що ми робимо, на що орієнтуємося. І ми справді переконалися, що все робимо правильно – підприємства стали працювати краще».

За його словами, Фонд перевіряв, зокрема, такі показники: обсяг сплачених підприємствами податків у 2012 році у порівнянні з показниками, зафіксованими в останній рік перед приватизацією, рівень заробітної плати, кількість робочих місць, а також обсяг інвестицій, що вкладаються у підприємства.

За результатами аналізу, які озвучив Олександр Рябченко, заробітна плата на приватизованих підприємствах зросла на 30%

«Це дуже важливий показник. Це те, по чому люди відчувають ефективність приватизації, користь від неї», – зазначив він.

Крім того, на 60% приватизованих підприємств зросла кількість робочих місць.

«Приватна власність швидше пристосовується до нових умов, швидше переорієнтовується, ніж державна. Приватизація дає можливість мати кращий результат», – підкреслив керівник ФДМУ.

За його словами, обраний у 2010 році приватизаційний курс в першу чергу передбачає вкладення інвестицій у підприємства. Він зазначив, що обсяг інвестиційних зобов’язань за договорами 2010-2013 років складає більше третини від обсягу зобов’язань за договорами всього часу приватизації. Всього до 2018 року договорами передбачено майже 30 млрд. грн. інвестицій. З них 10,79 млрд. грн. – передбачено договорами саме 2010-2013 років.

«Виграш держави від приватизації не полягає тільки в тому, щоб отримати гроші до бюджету від продажу. Виграш у тому, щоб нові можливості, які дає приватизація, призводили до покращення діяльності підприємств. Тоді держава отримує значно більше податків, люди забезпечені роботою, зростає їхня зарплата. Це і є сенс приватизації і виграш від неї – фіскальний, економічний, соціальний», – наголосив керівник Фонду.

 

 

версія для друку