українська російська англійська
Експертно-апеляційна рада при Держпідприємництві - дієвий механізм досудового вирішення спорів у сфері ліцензування
27.01.2014 | 09:46
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Про ефективність роботи Ради свідчать статистичні дані щодо підсумків проведеної роботи за 2012-2013 роки.

На даний час до складу експертно-апеляційної ради входять 35 фахівців у сфері ліцензування – 18 державних службовців та 17 представників громадських організацій.

З часу створення Ради з липня 2012 року проведено 25 засідань, розглянуто 610 скарг підприємців на порушення законодавства у сфері ліцензування, зокрема, безпідставні анулювання, відмови у переоформленні та видачі ліцензій.

Із загальної кількості скарг задоволено 306, що складає 58% від винесених 526 результативних рішень, та, як наслідок, Держпідприємництвом видано розпорядження про усунення порушень ліцензійного законодавства (скасування органами ліцензування безпідставних наказів).

Зазначимо, що протягом 2012-2013 років до адміністративного суду оскаржено 16 розпоряджень Держпідприємництва України «Про усунення порушень законодавства у сфері ліцензування», допущених органом ліцензування (зокрема, Укртрансіспекцією, МВС України, Мінприроди), та рішень експертно-апеляційної ради.

Кількість задоволених судами позовів, пред’явлених до Держпідприємництва, – 2 (на даний час рішення суду оскаржені в касаційному порядку та Вищим адміністративним судом України відкрито касаційне провадження за скаргами Держпідприємництва України).

Кількість рішень суду, якими відмовлено в задоволені позовів, пред’явлених до Держпідприємництва України, – 13.

По 1 справі на даний час триває судовий розгляд.

Починаючи з січня 2013 року, єдиним органом ліцензування, який оскаржує всі без винятку розпорядження видані експертно-апеляційною радою Держпідприємництва є Укртрасінспекція. При оскаржені розпоряджень Служби  застосовується формальний та направлений на порушення законних прав підприємців підхід.

Крім цього, окремо хотілося б звернути увагу, що на початку діяльності експертно-апеляційної ради при Держпідприємництві України в середньому надходило по одній скарзі в робочий день, на даний час показник зменшився в 3 рази, також, виходячи із статистичних матеріалів, знизився відсоток задоволених скарг з 60 до 54%.

Зазначені факти свідчать про ефективність і дієвість роботи Ради та можна сказати, що своїми заходами Держпідприємництво змусило державні органи максимально дотримуватися рамок закону

 

версія для друку