українська російська англійська
Держсільгоспінспекція ініціює розширення співпраці з ОЕСР щодо підготовки фахівців з селекції
27.01.2014 | 13:25
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

У зв'язку із приєднанням України у 2009 році до схем сортової сертифікації насіння Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) і швидким розширеннями в Україні ринку насіння сільськогосподарських культур з активною участю міжнародних компаній, виникає потреба у підготовці спеціалістів селекціонерів міжнародного рівня з практичною підготовкою в кращих селекційних установах світу. Голова Державної інспекції сільського господарства України Владислав Гончаренко звернувся до Голови Технічної робочої групи Наукової Ради Шотландського господарства SASA пана П’єра Джакомо Б’янкі з проханням розглянути можливість розвитку навчальних проектів для підготовки фахівців у галузі генетики рослин, селекції та насінництва, розробки новітніх технологій створення та оцінки вихідного й елітного селекційного матеріалу із застосуванням методів клітинної, генетичної інженерії та молекулярної біології, біотехнологічного забезпечення селекційного процесу кукурудзи, ріпаку озимого, пшениці, сої та інших сільськогосподарських культур.

Зокрема, такі ініціативи підтримав Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБІП), висловивши слова вдячності за відповідну пропозицію та провів круглий стіл на якому було вирішено підписати Меморандум між Держсільгоспінспекцією України і НУБІП про співпрацю у освітніх і наукових проектах.

Довідково

Головна мета Схем ОЕСР сортової сертифікації насіння – це заохочення використання країнами учасниками цих схем насіння неодмінно високої якості. Схеми ОЕСР уповноважують використання етикеток і сертифікатів, виготовлених для міжнародної торгівлі у відповідності з встановленими принципами. Сертифікація насіння за Схемами ОЕСР, яка розповсюджується на держави – члени цієї організації, членів ООН і СОТ, які приєдналися до Схем ОЕСР і видача єдиних сортових документів на насіння надає Україні можливість інтегруватися в Європейську маркетингову сітку насіння на рівноправних умовах.

Згідно із Законом України «Про приєднання України до Схем сортової сертифікації насіння зернових культур, кукурудзи та сорго Організації економічного співробітництва і розвитку» Україна прийняла на себе  всі зобов’язання, пов’язані зі співробітництвом із ОЕСР та передбачається правове врегулювання питання про приєднання України до Насіннєвих схем.

          

версія для друку