українська російська англійська
Світовий банк збільшить портфель проектів для України
27.01.2014 | 15:44
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Україна та Світовий банк домовилися про збільшення портфелю проектів. Про це  було повідомлено під час підведення підсумків спільної роботи сторін у 2013 році.

Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта й Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан обговорили результати співробітництва України зі Світовим банком й відзначили його динамічний розвиток, розширення спектру сфер і напрямів партнерства, удосконалення механізмів та інструментів співпраці.

 «Уже третій рік поспіль Україна демонструє стабільно високі показники вибірки коштів. Так, коефіцієнт вибірки в 2013 фінансовому році (який завершився 30.06.2013 року) збільшився удвічі порівняно з 2011 роком (15,1%) і досяг рекордного за весь період співробітництва з Банком показника – 30,2%», – сказав Анатолій Максюта.

Також було зазначено, що позитивна динаміка зберігається і в І половині 2014 фінансового року (липень – грудень 2013 року). Станом на січень 2014 року коефіцієнт вибірки коштів (тобто, частка вибраних фінансів із загальної суми проектного портфеля) склав 21,4%, що дозволило Україні за цим показником посісти 2 місце серед 22 країн регіону Європи й Центральної Азії.

Саме з огляду на такі позитивні результати реалізації проектів, сторони домовилися збільшити проектний портфель, підготувавши п’ять нових інфраструктурних і соціально орієнтованих проектів на загальну суму понад 1,7 млрд. дол. США для модернізації систем водо- й теплопостачання міст України, подальшої модернізації підстанцій НЕК «Укренерго», реформування систем охорони здоров’я та соціального захисту населення.

Для закріплення досягнутих домовленостей Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Анатолій Максюта й Директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Чімяо Фан підписали Протокол огляду проектного портфелю.

 

 

версія для друку