українська російська англійська
Військовослужбовці 8 країн розпочали планування міжнародного навчання "Репід Трайдент-2014"
28.01.2014 | 17:34
Прес-служба Міністерства оборони

Академію сухопутних військ відвідав Аташе з оборонних питань при Посольстві Франції в Україні підполковник Жером Маллар.

Метою візиту військово-дипломатичного представника Французької Республіки до українського військового вишу стало ознайомлення із системою підготовки офіцерських кадрів для Збройних Сил України та обговорення питань викладання французької мови у навчальному закладі.

Підполковник Жером Маллар зустрівся із керівництвом Академії. Генерал-лейтенант Павло Ткачук ознайомив гостя зі специфікою діяльності військового вишу та його структурних підрозділів, сторони обговорили напрями подальшого співробітництва між Збройними силами Франції та Академією сухопутних військ.

«Між військовим відомством Французької Республіки та нашим навчальним закладом вже давно склалися партнерські відносини, – підкреслив генерал-лейтенант Павло Ткачук. – Вже впродовж декількох років курсанти та викладачі нашої Академії стажуються у Загальновійськовому училищі Французької Республіки Сен-Сір Коеткідан, а ми щорічно приймаємо на стажування і французьких військовослужбовців».

Підполковник Жером Маллар запропонував вдосконалити викладання французької мови в Академії шляхом надання допомоги із забезпечення навчальними засобами та посібниками за сприяння Посольства Франції в Україні.

На завершення візиту підполковник Жером Маллар оглянув об’єкти навчально-матеріальної бази та соціально-побутової інфраструктури вишу. Він побував на ключових кафедрах та навчально-тренувальних комплексах, Центрі імітаційного моделювання, ознайомився із історією та сучасністю військового навчального закладу в музеї Академії тощо.

 

28 січня  на Львівщині стартувала початкова плануюча конференція із підготовки українсько-американського тактичного навчання “Репід Трайдент-2014”. Військові маневри із залученням представників багатьох країн планується провести у період з 14 до 25 липня поточного року на території Міжнародного центру миротворчості та безпеки Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Яворівському районі Львівської області.

Участь у конференції беруть понад 50 представників від оборонних відомств України, Канади, Великої Британії, Грузії, Вірменії, Молдови, Польщі, Греції, Румунії, Болгарії. Найбільша іноземна делегація від Сполучених Штатів Америки, до неї увійшли близько двадцяти фахівців на чолі із представником командування Сухопутних військ ЗС США у Європі Скоттом Конерсом. Робоча група військовослужбовців Збройних Сил України на конференції працює під керівництвом тимчасово виконуючого обов’язки першого заступника командувача Оперативного командування “Північ” полковника Юрія Оніщука. Триватиме початкова плануюча конференція до 31 січня.

Основними завданнями конференції є розробка так званої легенди – ретельного сценарію дій для усіх учасників майбутніх маневрів. У планах роботи: підбити підсумки минулорічних командно-штабних тактичних навчань із залученням військ “Репід Трайдент-2013”, уточнити структуру керівництва та кількість особового складу цьогорічних міжнародних військових заходів. Учасники конференції також мають визначитися із вимогами до району проведення навчань, провести попередню рекогносцировку місцевості, визначити навчальні завдання для підрозділів, які братимуть участь у “Репід Трайдент-2014”, обговорити логістичні потреби та узгодити юридично-правову базу проведення навчань. Особлива увага іноземних військових зосереджена на готовності матеріально-технічної бази та навчальних місць.

Довідково

Українсько-американські тактичні навчання серії “Репід Трайдент” відбуваються на території нашої держави з 2006 року в рамках програми “Партнерство заради миру”. Метою їх проведення є підготовка до спільних дій у складі багатонаціональних сил під час коаліційних операцій.

Минулого року у навчанні “Репід Трайдент-2013” взяли участь понад 1300 військовослужбовців з 16 країн. До заходу було залучено більше 800 одиниць озброєння та майже 170 військових автомобілів і бойових машин. Для відпрацювання аеромобільної операції та елементів евакуації поранених із поля бою було задіяно 4 вертольоти Мі-8, військово-транспортний літак АН-26 від Збройних Сил України та німецький транспортний літак С-160. За час навчання було здійснено понад 500 стрибків із парашутом з вертольотів Мі-8, українського літака АН-26 та німецького С-160.

версія для друку