українська російська англійська
МОН здійснює моніторинг охоплення навчанням дітей та підлітків шкільного віку
28.01.2014 | 18:10
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Міністерство освіти і науки України здійснює моніторинг отримання дітьми та підлітками шкільного віку повної загальної середньої освіти та координує роботу місцевих органів управління освітою щодо виконання Інструкції з обліку дітей та підлітків шкільного віку.

Для залучення дітей та підлітків шкільного віку до навчання, попередження випадків бродяжництва місцевими органами виконавчої влади та самоврядування вживаються заходи щодо своєчасного виявлення і влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих умовах, а саме: запроваджено різні форми навчання (індивідуальна, екстернат); функціонують вечірні (змінні) школи і класи з очною та заочною формами навчання; проводяться Всеукраїнський рейд «Урок», регіональні профілактичні рейди «Діти вулиці», «Канікули»; здійснюється роз’яснювальна робота з батьками щодо повернення дітей до навчання;  проводяться засідання координаційних рад, перевіряються умови проживання дітей із сімей, які опинилися в складних життєвих умовах тощо.

Також за інформацією місцевих органів управління освітою в минулому році за порушення вимог чинного законодавства з питань обліку дітей і підлітків шкільного віку та недостатній контроль за відвідуванням учнями навчальних занять до дисциплінарної відповідальності притягнуто 66 посадових осіб.

За неналежне виконання батьківських обов’язків до відповідальності притягнуто 1925 батьків та осіб, які їх заміняють. Найбільше таких осіб було в Київській (1283), Донецькій (110), Одеській (96), Запорізькій (92), Луганській (80) областях.

 

версія для друку