українська російська англійська
Держсільгоспінспекція: Поновлено роботу Центру, який є головною установою з арбітражних випробувань
29.01.2014 | 15:26
Прес-служба Державній інспекції сільського господарства

Випробувальні лабораторії Державного центру сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції (Центр), який підпорядкований Державній інспекції сільського господарства України, отримали атестат про акредитацію Національного агентства з акредитації України. Це дає можливість, з міжнародним визнанням результатів, проводити дослідження зернових, зернобобових, олійних культур, вина, виноробної продукції, овочів, цукру та іншого, з фізико-хімічних випробувань, газової, тонкошарової, високоефективної рідинної хроматографії, випробувань методами які застосовуються в кращій лабораторній практиці. Тобто, галузь  акредитації, яку тепер має Центр, доволі широка і охоплює усю сільськогосподарську продукцію рослинного походження. Тепер кожен з виробників та бажаючих може звернутися до цієї установи та отримати кваліфікований висновок щодо якості сільськогосподарської продукції і консультацій щодо її найкращого використання.

Зокрема, нагадаємо, що робота Центру була заблокована у червні минулого року, коли йому було відмовлено від чергового нагляду акредитаційним органом, тим самим відмовлено в акредитації, оскільки, якщо лабораторія не проходить нагляд, дія сертифікату про акредитацію призупиняється автоматично, а потім і зовсім анулюється. Тож, не зважаючи на те, що Центр вже здобув авторитет на ринку лабораторних досліджень підтвердивши свою компетентність щодо неупередженості і можливості проведення випробувань, а також, що протокол Центру визнавався в 70 країнах світу, попереднім керівництвом Держсільгоспінспекції України було прийнято рішення повідомити куратора SNAS, який займався акредитацією, що Центр відмовляється від нагляду та акредитації. Такими діями було повністю зупинено роботу цієї структури.

Чим керувалося колишнє керівництво Інспекції для прийняття такого рішення не відомо, оскільки Центр є ще й головною установою з арбітражних випробувань у разі виникнення суперечок щодо якості тієї чи іншої сільськогосподарської продукції. Висновки Центру визнавалися в усіх установах на будь-якому рівні. Крім того, Центр, навіть, проводив навчання спеціалістів для бажаючих підприємств які мають власні дослідні лабораторії.

На даний момент Центр має можливість працювати на повну потужність на благо вітчизняного аграрного комплексу та проводити відповідні дослідження в тому числі випробування з визначення ГМО і показників безпеки.

версія для друку