українська російська англійська
Зниження ціни на російський газ підвищить прибутковість українських підприємств, - В.Мунтіян
29.01.2014 | 16:16
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Домовленості щодо зниження ціни на російський газ, досягнуті в Москві під час 6 засідання Українсько-російської міждержавної комісії, підвищать прибутковість українських підприємств. На цьому акцентував увагу Урядовий уповноважений з питань співробітництва з Російською Федерацією, країнами-учасницями СНД, Євразійського економічного співтовариства та іншими регіональними об’єднаннями Валерій Мунтіян.

«Ці домовленості допоможуть нам вийти на рівень позитивної рентабельності. Насамперед «витягнути» 4 галузі – металургію, АПК, машинобудування і хімічну промисловість. А в цілому підвищення прибутковості підприємств дає Україні можливість для подальшої модернізації промисловості та нової індустріалізації країни», – повідомив Валерій Мунтіян.

Він пояснив, що ці галузі економіки зможуть вийти на рівень здорової цінової конкуренції і отримають можливість гідно грати на світовому ринку.

«У промисловості й АПК ми не могли бути конкурентоспроможними, тому що середня вартість газу навіть для далекого зарубіжжя становила 390 дол. США, а у нас було 407 дол. США (і це вже враховуючи 100-дол. знижку). У наших же основних партнерів по Співдружності ціна газу – 165 дол. США. На сьогоднішній день ми отримуємо рентабельність на рівні галузі 3,5–5%, а по підприємствах – ще вище. Те ж стосується АПК, де мінеральні добрива складають до 70% собівартості. І машинобудування, де газ – до 10% собівартості, і хімічної галузі, де частка газу в собівартості, наприклад, тих же мінеральних добрив становить до 80%», – пояснив Урядовий уповноважений.

За словами Валерія Мунтіяна, знижка на російський газ, окрім можливості забезпечити нормальну роботу базових галузей, дасть ще один, непрямий ефект – вона посилює позиції України на переговорах з МВФ.

«Українська сторона на більш прийнятних умовах може виконати критерії МВФ і, без навантаження на населення та вітчизняну промисловість (вимогами МВФ передбачалося підняття тарифів ЖКГ на 80%, в т. ч. на 40% одноразово), на більш прийнятних умовах взяти кредит у МВФ», – сказав Урядовий уповноважений.

Необхідно продовжити роботу з подальшого зниження ціни на газ, паралельно зменшуючи енергоємність вітчизняної продукції, упевнений Валерій Мунтіян.

Як повідомлялося, ВАТ «Газпром» (РФ) і НАК «Нафтогаз України» підписали доповнення до контракту 2009 року, за яким ціна газу для України знижується до 268,5 дол. США за 1 тис. куб. м.

версія для друку