українська російська англійська
У Держбюджеті на 2014 рік збережена і посилена екологічна складова
29.01.2014 | 17:26
Прес-служба Міністерства фінансів

На фінансування охорони навколишнього природного середовища у 2014 році передбачено 6,9 млрд. гривень, що на 1,3 млрд. гривень (23,4%) більше показника 2013 року, в тому числі Державний фонд охорони навколишнього природного середовища – 3,5 млрд. гривень при 1,5 млрд. гривень у 2013 році.

При цьому, варто зазначити, що екологічна складова держбюджету цього року носить більш цілеспрямований і конкретизований характер.

З метою зменшення негативного впливу на довкілля передбачено спрямувати 1,2 млрд. гривень на фінансове забезпечення цільових проектів екологічної модернізації підприємств.

Також, у 2014 році буде продовжено реалізацію проектів цільових екологічних «зелених» інвестицій за рахунок коштів, одержаних від продажу частин установленої кількості викидів парникових газів.

На розв’язання проблеми забезпечення водними ресурсами враховано додаткові видатки (324 млн. гривень) для:

- оплати електроенергії для забезпечення функціонування водогосподарсько-меліоративного комплексу – 100 млн. гривень;

- запровадження цільових бюджетних програм щодо забезпечення заповнення водою водосховищ та інших водних об’єктів Автономної Республіки Крим – 44 млн. гривень;

- здійснення заходів спрямованих на оздоровлення басейну річки Сіверський Донець та покращення екологічного стану на території Харківської, Луганської та Донецької областей – 180 млн. гривень.

версія для друку