українська російська англійська
Опрацьовується питання надання пільг з оплати природного газу інваліду І групи, учасниці бойових дій, - О. Журавко
30.01.2014 | 15:55
Прес-служба Урядового уповноваженого з прав інвалідів

Мешканка Івано-Франківщини, інвалід І групи, яка є учасником бойових дій,  самотужки не змогла вирішити питання надання їй пільг з оплати спожитого природного газу. Тому, перебуваючи на межі відчаю, вона  звернулась до Урядового уповноваженого з прав інвалідів щодо сприяння у вирішенні питання з виділення пільгових кубометрів газу для її сім’ї, а також здійснення перевірки та оцінки дій  посадових осіб територіального управління праці та соціального захисту  населення.

З метою забезпечення перевірки фактів, викладених у листі, Урядовий уповноважений з прав інвалідів відразу звернувся до прокуратури Івано-Франківської області.

Так, прокуратурою Івано-Франківської області здійснено відповідні заходи для встановлення правомірності дій посадових осіб управління праці та соціального захисту населення та повідомлено, що підстав для прокурорського реагування немає.

Водночас, враховуючи те, що заявниця проживає разом з неповнолітнім сином, який до того ж є інвалідом, Урядовий уповноважений з прав інвалідів ініціював звернення до Івано-Франківської обласної державної адміністрації, щодо проведення роботи з газопостачальними організаціями в частині надання пільг з оплати спожитого природного газу, що використовується для опалення житлового приміщення, на подвійний розмір нормативної опалювальної площі.

За інформацією фахівця Івано-Франківської обласної державної адміністрації робота в напрямку сприяння надання зазначених пільг інваліду І групи на разі триває.

«Обов’язок держави - створення належних умов для соціального захисту незахищених категорій громадян. Обов’язок посадових осіб – вживати заходів, спрямованих на забезпечення, встановлення тих чи інших пільг, які передбачені чинним законодавством. Обов’язок Урядового уповноваженого з прав інвалідів – є забезпечення додержання прав і законних інтересів інвалідів», – зазначив Олексій Журавко.

версія для друку