українська російська англійська
ВООЗ підтвердила акредитацію української Національної лабораторії з діагностики поліомієліту на 2014 рік
31.01.2014 | 15:50
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Національна лабораторія з діагностики поліомієліту ДЗ «Український центр контролю та моніторингу захворювань МОЗ України», що функціонує на базі Центральної СЕС МОЗ України, успішно отримала акредитацію Європейського Регіонального Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) на 2014 рік з діагностики поліомієліту та відповідає критеріям Глобальної лабораторної Мережі ВООЗ.

Це підтверджує високу якість лабораторних досліджень Центру щодо вияву, діагностики та ідентифікації захворювання в Україні, а також високу оцінку зусиль у співробітництві з ВООЗ у рамках програми Глобальної ерадикації поліомієліту.

Експерти ВООЗ також дали високу оцінку ефективному управлінню вакцинами в Україні, зокрема рівням поставок та умовам зберігання вакцин на складах та в закладах охорони здоров’я.

Нагадаємо, Україна, підтримуючи основи політики Всесвітньої організації охорони здоров'я, постійно вживає заходів, направлених на реалізацію програми з підтримки вільного від поліомієліту статусу України. На сьогодні здійснюється посилений додатковий епідеміологічний нагляд за штамами захворювання, проводиться ширший аналіз даних хворих, ведеться щотижнева звітність. Також удосконалено інформаційне та методичне забезпечення медичних працівників.

Довідково

Державний заклад «Український центр з контролю та моніторингу захворювань МОЗ України» здійснює функції ведення обліку інфекційних, паразитарних захворювань та щеплень, професійних захворювань і отруєнь, обробки та аналізу державних статистичних форм звітності з цих питань, а також з підготовки та надання облікової документації міжнародного зразка до Європейського бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Матеріально-технічна база лабораторій закладу на сьогодні є однією із найсучасніших в Україні та призначена для виконання завдань національного рівня. Лабораторії закладу акредитовані ВООЗ як національні лабораторії з діагностики кору, краснухи і поліомієліту та віднесені до Глобальної лабораторії мереж ВООЗ.

Центр є провідним в країні і співпрацює з Глобальною лабораторною мережею ВООЗ та впроваджує міжнародні програми в галузі охорони здоров’я, в тому числі Глобальну Програму ліквідації поліомієліту у світі.

версія для друку