українська російська англійська
Мінфін: Транспарентність фондового ринку є запорукою зростання інвестиційної привабливості країни
31.01.2014 | 15:55
Прес-служба Міністерства фінансів

На сьогодні в Україні важливість інформаційної відкритості є важливим елементом соціально-економічної стабільності та розвитку, в цьому аспекті транспарентність фондового ринку є запорукою зростання інвестиційної привабливості країни та створення нової самодостатньої й ефективної інформаційної системи на ринку цінних паперів.

Нові можливості та напрями розвитку інформаційної системи фондового ринку представлено 30 січня під час круглого столу учасникам ринку, співробітникам державних установ, які здійснюють регулювання фінансового сектору - фахівцям Міністерства фінансів України, міжнародним експертам, громадськості та ЗМІ.

Вперше у форматі публічної дискусії учасники заходу обговорили шляхи подальшої побудови ефективної та транспарентної системи інформації на ринку цінних паперів. Також значну увагу фахівцями фінансового сектору було відведено аспектам взаємодії у напрямі вдосконалення системи. Адже оновлена інформаційна система ринку цінних паперів забезпечить формування моніторингової та аналітичної інформації, що характеризує ринок цінних паперів та допоможе чітким розрахункам щодо дотримання пруденційних нормативів, сприятиме зниженню системних ризиків на фондовому ринку.

Розробниками системи та ініціаторами змін на фондовому ринку стали Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку та Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України. Так, розповідаючи про компоненти та особливості системи було зазначено, що НКЦПФР та АРІФРУ впровадили електронний формат подачі звітності та почали ведення електронних реєстрів.

Наприкінці зустрічі учасники висловили вдячність розробникам інформаційної системи та сподівання на подальший розвиток інформаційних технологій в Україні.

 

версія для друку