українська російська англійська
Експорт аграрної продукції у 2013 році сягнув 27% від загальнодержавного
31.01.2014 | 16:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У 2013 році частка аграрної продукції у загальному експорті держави склала близько 27%. Також АПК є чи не єдиною галуззю української економіки, яка має позитивне сальдо зовнішньої торгівлі у 8,8 мільярда доларів. Про це у програмі «Експертна рада» на телеканалі «Рада» повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Сільськогосподарська продукція традиційно займає значну частку у зовнішній торгівлі України. І це чи не єдина галузь економіки України, яка має позитивне сальдо зовнішньої торгівлі. У 2013 році воно становило 8,8 мільярда доларів», – повідомив Микола Присяжнюк.

Так, у 2013 році Україна експортувала сільгосппродукції на 17,3 мільярда доларів. А це понад 27% від загального експорту України. Імпорт же становив 8,6 мільярда доларів. За словами очільника відомства, найвагомішими чинниками позитивного сальдо сільгосппродукції залишаються обсяги експорту зернових культур – майже 34%, олії – майже 20%, а також насіння олійних культур – понад 11%.

«Найбільше вітчизняної продукції було поставлено до країн Азії – понад 34% від усього експорту сільськогосподарської продукції. Водночас, на країни Європейського союзу припадає понад 27%, а на країни СНД – понад 21%», − зазначив Міністр.

 

версія для друку