українська російська англійська
Держсільгоспінспекція разом з Асоціаціями розробить нові підходи в проведенні техогляду с/г техніки
03.02.2014 | 12:44
Прес-служба Державно інспекції сільського господарства

Питання здійснення обов’язкового контролю за технічним станом сільськогосподарської техніки останнім часом часто стає предметом для дискусій та обговорень. Ситуація яка склалася в цьому питанні на сьогодні не влаштовує як  Держсільгоспінспекцію України так і відповідні аграрні Асоціації. Про це сказав Голова Державної інспекції сільського господарства України Владислав Гончаренко під час круглого столу  з представниками Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», Української аграрної асоціації, Аграрним Союзом України, Асоціації фермерів та приватних землевласників України.

Головною метою ініційованої Держсільгоспінспекцією України зустрічі було знайти шляхи вирішення питання щодо процедури проведення обов’язкового технічного огляду сільськогосподарської техніки таким чином, щоб ця робота влаштовувала і громадськість і контролюючий орган. Перший крок у вирішенні цього питання зроблено Держсільгоспінспекцією України, фахівці якої розробили проект постанови Кабінету Міністрів "Про внесення змін до Порядку здійснення обов'язкового технічного контролю тракторів, самохідних шасі, самохідних сільськогосподарських, дорожньо-будівельних і меліоративних машин, сільськогосподарської техніки, інших механізмів".

За словами Владислава Гончаренка змінами, які зазначені проектом постанови КМУ, передбачається, що суб’єкти господарювання визначаються Держсільгоспінспекцією за результатами конкурсу, який проводиться раз на три роки у порядку, встановленому Міністерством аграрної політики і продовольства.

«Чинна на сьогодні процедура включення суб’єктів господарювання до реєстру є неефективною про що свідчать численні звернення громадян та юридичних осіб. Зокрема, при включенні до реєстру подаються заява, копія атестату акредитації та інші документи, але при цьому не відображається реальний матеріально-технічний стан, кількість обслуговуючого персоналу та інші фактори, які безпосередньо впливають на якість надання послуг. Тому для встановлення прозорої процедури надання повноважень суб’єктам господарювання на здійснення техконтролю пропонується здійснювати включення суб’єктів господарювання до реєстру на підставі конкурсу», - сказав Голова.

Крім того, Владислав Васильович зазначив, що формальний підхід до питання контролю за технічним станом сільськогосподарської техніки який існує сьогодні, не на користь як контролюючому органу так і самим господарствам, оскільки Інспекцією зафіксовано безліч випадків на території держави коли відбувається формальна видача документів підприємствами які здійснюють технічний огляд техніки при цьому не маючи жодного необхідного матеріально-технічного забезпечення.

В підсумку сторони дійшли згоди, що потрібно підготувати та затвердити чіткі критерії до суб’єктів, що проводять техогляд, а розцінки на здійснення таких робіт, мають бути затверджені відповідними нормативними актами, крім того, було домовлено, що представники асоціацій будуть включені до складу конкурсної комісії. В подальшому, на думку обох сторін, необхідна розробка технічного регламенту який би регулював і визначав уніфіковані підходи контролю в цьому питанні.

версія для друку