українська російська англійська
Р.Богатирьова: При виявленні онкопаталогії на ранній стадії 40% хворих мають всі шанси на одужання
04.02.2014 | 19:52
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я

Всесвітній день боротьби з онкологічними захворюваннями має спонукати людей відповідально ставитися до свого здоров’я та своєчасно звертатися до лікарів для діагностування недуги на ранніх стадіях. На цьому наголосила Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова, спілкуючись з журналістами під часу відвідування Національного інституту раку.

Профілактичні заходи та рання діагностика онкологічних захворювань мають стати головними методами боротьби з цією недугою, вважає керівник МОЗ України. За її словами, третину випадків раку можливо попередити, а при виявленні хвороби на ранній стадії 40 відсотків хворих мають всі шанси на одужання. «Важливо, щоб громадяни знали, що рак – важка, складна хвороба, але це не вирок. І сьогодні є всі можливості, навіть отримавши такий діагноз, зробити все, щоб стати знову здоровим», – зауважила Раїса Богатирьова.

Втім, підкреслила Міністр, державна політика в нашій країні охоплює не лише питання профілактики і ранньої діагностики, а й, безперечно, лікування усіх стадій захворювання, навіть занедбаних. За статистикою, нагадала Раїса Богатирьова, випадки раку у занедбаній формі складають 15%. За словами керівника МОЗ України, починаючи з 2013 року, потреби дитячої онкології фінансуються державою стовідсотково. «Всі медичні препарати, які потрібні маленьким хворим і на онкогематологічні захворювання, і на онкопатології інших локалізацій і форм, закуповуються за державні кошти в повному обсязі», – зазначила Раїса Богатирьова.

Вона повідомила, що в цьому році державне фінансування лікування онкохворих дітей, яке здійснюватиметься за рахунок як загального, так і спеціального фондів, буде ще збільшено. Це дасть можливість забезпечити всім необхідним цю категорію хворих. Крім того, близько 300 млн. грн. державним бюджетом передбачено для лікування онкологічних хвороб у дорослих.

Говорячи про Національний інститут раку, Раїса Богатирьова зазначила, що «тут є всі можливості для того, щоб надати хворому допомогу, встановивши діагноз і розробивши план лікування». «Колектив цього Інституту є відомим не лише своїми науковцями, але і практиками. На базі цього закладу тривають курси підготовки фахівців з напряму онкологія. Щорічно підвищення кваліфікації проходять близько 150 лікарів. Такий підхід дає сьогодні нам віру, що поєднавши всі зусилля, можливості, політичну волю держави, ми зможемо подолати цю хворобу», – наголосила Міністр.

версія для друку