українська російська англійська
В. Козак: Уряд створює правове підґрунтя для здійснення регулярних авіаційних перевезень між Україною та ОАЕ
05.02.2014 | 17:34
Прес-служба Міністерства інфраструктури

5 лютого Уряд прийняв рішення направити до Верховної Ради проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Об’єднаних Арабських Еміратів про повітряне сполучення», яка була підписана у 2011 році.

«Угода створює правове підґрунтя для здійснення регулярних авіаційних перевезень між Україною та ОАЕ. Зокрема, вона визначає порядок регулювання міжнародних польотів, передбачає взаємне визнання посвідчень членів екіпажу, встановлює умови надання та відміни дозволів авіаційним підприємствам на виконання регулярних польотів, а також надає їм можливість укладати комерційні договори щодо здійснення перевезень із спільним використанням кодів, у тому числі з авіапідприємствами третьої сторони», - розповів Міністр інфраструктури України Володимир Козак.

Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул зазначив, що Уряд запроваджує послідовну політику з розвитку національного ринку авіаперевезень, залучення кращих іноземних авіакомпаній, встановлення партнерських відносин з країнами близького та далекого зарубіжжя.

«Угода між Україною та Об'єднаними Арабськими Еміратами сприятиме як зміцненню туристичних та ділових контактів між нашими країнами, так і підсилить логістичний потенціал України. Адже збільшення кількості рейсів між аеропортом Бориспіль та найбільшим близькосхідним хабом - Дубаї дозволить створити нові авіамаршрути між Європою та Азією», - сказав Олександр Вілкул.

Вілкул зазначив, що ратифікація зазначеної Угоди сприятиме подальшому розвитку туризму. Так, у 2013 році пасажиропотік з України до ОАЕ збільшився на 30% порівняно з аналогічними показниками 2012 року. Зростанню пасажиропотоку сприяло відкриття рейсів до ОАЕ авіакомпаніями «Роза Вітрів» та Wizz Air у 2013 році. Також з 16 січня цього року компанія Emirates, що базується в Дубай і входить до числа провідних авіаперевізників світу, розпочала здійснювати рейси за маршрутом Дубай-Київ-Дубай.

Нагадаємо, у 2012 році відповідні рейси з України здійснювала тільки авіакомпанія МАУ. Загалом у 2013 році з метою туризму в Україну в’їхало понад 25,7 млн. осіб проти 24,6 млн. у 2012 році.

Крім того, удосконалення двосторонньої договірно-правової бази для здійснення міжнародного повітряного сполучення між Україною та ОАЕ шляхом ратифікації Угоди дозволить забезпечити створення та функціонування надійного правового механізму міжнародного рівня для реалізації й активізації процесу двосторонніх міждержавних зв’язків між Україною та Об’єднаними Арабськими Еміратами, сприятиме розвитку співробітництва в галузі авіаційного транспорту, подальшому розширенню географії польотів українських авіакомпаній.

Довідково

За результатами 2013 року пасажиропотоки через аеропорти України збільшилися на 7,3% та склали понад 15 млн. пассажирів.  У 2013 році регулярні пасажирські перевезення здійснювали 11 українських авіаперевізників та 56 іноземних. Зокрема, тільки аеропорт «Бориспіль»  розпочав співпрацю з 5 новими авіакомпаніями.

версія для друку