українська російська англійська
Влада Херсонщини працює над посиленням соціального забезпечення воїнів-інтернаціоналістів
06.02.2014 | 10:24
Херсонська ОДА

Під керівництвом заступника голови Херсонської облдержадміністрації Ганни Пономаренко відбулося засідання організаційного комітету з підготовки і проведення у 2014 році в області Року учасників бойових дій на території інших держав та 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан.

«Керівництво Херсонської обласної державної адміністрації, зокрема голова облдержадміністрації Микола Костяк, приділяє значну увагу соціальному захисту воїнів-інтернаціоналістів, підтримці ветеранських організацій»,  – зауважила Ганна Пономаренко.

Так, у 2013 році фінансування статутної діяльності Херсонської обласної організації Української Спілки ветеранів Афганістану становило більше 68 тис. грн. У поточному році передбачено надати фінансову підтримку ветеранським організаціям воїнів-інтернаціоналістів за рахунок коштів місцевих бюджетів у сумі 187,92 тис. грн.

Постійно підвищується рівень матеріального забезпечення ветеранів шляхом надання матеріальної допомоги. Протягом минулого року надана матеріальна допомога 145 особам, з них 48  членам сімей загиблих воїнів в Афганістані та воїнів-інтернаціоналістів, на загальну суму 287,75 тис. грн. за рахунок коштів обласного, районних та місцевих бюджетів.

Також відбувається поліпшення медичного та санаторно-курортного лікування ветеранів та інвалідів. Протягом 2013 року 248 ветеранів війни, з них 111 інвалідів пройшли курс лікування в санаторно-курортних закладах.

У своєму виступі начальник управління культури облдержадміністрації Ірина Корольова доповіла про ряд заходів, які плануються до відзначення пам’ятної дати, а саме: у Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша відбудуться урочисті збори, святковий концерт, зустрічі бойових друзів та солдатська каша.

«Також планується мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятника «воїнам - інтернаціоналістам» у парку Слави», - повідомила Ірина Корольова. – Крім того, відбудеться поминальна панахида за загиблими в Афганістані у Свято-Духівському соборі, а після, відвідування місць поховань загиблих на кладовищах м. Херсона».

Слід відзначити, що до 25-ої річниці виводу військ із Афганістану планується урочисте відкриття пам’ятного комплексу воїнам-інтернаціоналістам у районному центрі Новотроїцького району.

«Підсумовуючи сьогоднішнє засідання, хочу акцентувати на тому, що наше спільне завдання полягає у забезпечені ефективної взаємодії структурних підрозділів обласної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, установ та організацій, громадськості у вирішенні питань, пов’язаних із підготовкою і проведенням в області у 2014 році Року учасників бойових дій на території інших держав та 25-ту річницю виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан», - зазначила Ганна Пономаренко.

Крім того, заступник голови облдержадміністрації підкреслила, що жоден ветеран, жодна сім’я загиблого або померлого учасника бойових дій не повинні залишитися поза нашої уваги.

«Переконана, що спільними зусиллями ми зможемо виконати поставлені Президентом України Віктором Януковичем завдання і зробити 2014 рік, дійсно святковим і пам’ятним для воїнів-інтернаціоналістів» - наголосила Ганна Пономаренко.

 

 

 

 

 

версія для друку