українська російська англійська
Мінсоцполітики презентувало соціальні рейтинги регіонів за підсумками 2013 року
06.02.2014 | 15:24
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Рейтинги соціального розвитку регіонів дозволили отримати об'єктивну картину роботи соціальних служб у кожному з регіонів країни. Про це заявила Міністр соціальної політики Наталія Королевська на засіданні Колегії Мінсоцполітики, на якому було підбито підсумки роботи соціальної сфери у 2013 році.

«Ми з вами вже не раз говорили про те, що для вдосконалення нашої роботи необхідні наочні критерії для аналізу та оцінки. Впроваджена Соціальна карта регіону допомогла нам сьогодні оцінити кожну з областей за найважливішими критеріями соціальної сфери», - сказала Міністр. І наголосила, що критерії, які використовувалися для складання рейтингу, максимально прозорі й об'єктивні, щоб уникнути маніпулювання статистикою.

За словами Наталії Королевської, кожна з областей оцінювалася за 6 основними напрямками роботи. Це ситуація на регіональних ринках праці, оцінка роботи регіональних підрозділів служби зайнятості, оплата праці, заборгованість з виплати заробітної плати, допомога матерям і дітям та дитяче оздоровлення.

Робота регіональних підрозділів служби зайнятості отримала найвищу оцінку у Дніпропетровській, Харківській, Одеській, Івано-Франківській та Луганській областях.

За кількістю працевлаштованих безробітних центрами зайнятості кращі показники - у Харківській, Запорізькій, Хмельницькій, Черкаській, Херсонській областей.

«Серед тих регіонів, що найбільш активно погашають заборгованості з виплат заробітної плати та не допускає нових, - Рівненська, Дніпропетровська, Тернопільська, Житомирська, Вінницька області. Активно розширювали сімейні форми виховання для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у Волинській, Черкаській, Івано-Франківській, Харківській та Чернігівській областях. По дитячому оздоровленню в передовиках - Київська область і місто Київ, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька області», - перераховувала Міністр.

Наталія Королевська подякувала всім працівникам соціальної сфери, які зуміли зробити максимум на своїх робочих місцях. І побажала їм працездатності та мужності, щоб сумлінно виконати свій обов'язок у цей непростий період.

Довідково

При складанні рейтингу було відібрано низку показників, об'єднаних у групи, що характеризують основні напрямки соціальної сфери України.

По кожному показнику групи регіон отримує рейтинговий бал ( від 1/27 до 1 ), де - мінімальний бал 1/27 ( на останньому місці серед регіонів за показником групи) і - максимальний бал 1 (за перше місце серед регіонів за показником групи). Рейтинг регіонів за групами формується на основі їх середніх балів.

Рейтинги складаються на підставі інформації, що надходить безпосередньо від областей, офіційної статистики і даних інших центральних органів виконавчої влади.

 

 

версія для друку