українська російська англійська
У Криму за минулий рік народилося 24 тисячі дітей
06.02.2014 | 16:16
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

В Автономній Республіці Крим за 2013 зареєстровано народження 24 054 дітей. При цьому істотно зросла якість надання медичної допомоги.

«Зокрема, в 2013 році показник материнської смертності знизився на 74,3%, перинатальної – на 14,6%, малюкової смертності – на 21,1%. Це стало можливим також завдяки ефективній роботі Республіканського перинатального центру», – повідомив міністр охорони здоров'я АР Крим Олександр Каневський.

«За дорученням Президента України в програмі «Репродуктивне здоров'я нації» було передбачено створення перинатальних центрів у країні. У рамках цього документа, а також відповідно до Національної програми «Нове життя», в Криму відкрито Перинатальний центр третього рівня», – нагадав міністр.

За 2013 в перинатальному центрі прооперовано 12 новонароджених з вродженими вадами серця, проведено 17 нейрохірургічних операцій, що, у свою чергу, значно підвищило доступність медичної допомоги новонародженим.

«З моменту відкриття перинатального центру прийнято 3 862 пологів. Використання сучасних підходів у лікуванні дітей, які народилися з масою тіла від 500 до 1500 граммів, дозволило підвищити їх виживаність до 85%. Це дуже високий показник, – додав Олександр Каневський. – Системна реалізація завдань Президента України щодо забезпечення доступної медичної допомоги та розвитку інфраструктури установ охорони здоров'я, безумовно, дає результати».

 

 

версія для друку