українська російська англійська
Мінінфраструктури звільнило частину суден від обов'язкового лоцманського проведення
06.02.2014 | 17:14
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Міністерство інфраструктури України звільнило частину суден від обов’язкового лоцманського проведення. Це сприятиме спрощенню роботи таких суден під час заходу до портів та зніме зайве грошове навантаження з їхніх власників.

Так, від лоцманського проведення звільняються судна місцевого базування, яхти та судна валовою місткістю до 500 регістрових тонн, які заходять у райони:  р. Дунай від приймального буя каналу гирла «Бистре» до порту Рені, портів Білгород-Дністровський (з Дністровським лиманом), Скадовськ, Євпаторія (разом з озером Донузлав), Ялта, Бердянськ та Геническ.

Такі зміни закріплені п.5 наказу Мінінфраструктури від 04.09.2013 року №662 «Про затвердження Переліку районів обов’язкового лоцманського проведення та категорій суден, що звільняються від обов’язкового лоцманського проведення», який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 12.09.2013 року.

 Крім того, внесені зміни до правил плавання Керч-Єнікальським каналом та портами Маріуполь, Феодосія, Севастополь, а також Севастопольського рибного порту - від обов’язкового лоцманського проведення звільняються яхти, незалежно від прапору, довжиною до 40 метрів. А у північно-західній частині Чорного моря, Бузько-Дніпровсько-лиманському каналі та Херсонському морському каналі - усі судна довжиною до 50 метрів та осадкою до 4 метрів.

Такі нововведення передбачені наказом Мінінфраструктури від 13.01.2014 року №5 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства транспорту України, Міністерства транспорту та зв’язку України, Міністерства інфраструктури України», який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 27.01.2014 року.

Звільнення згаданих категорій суден від обов’язково лоцманського проведення не порушує безпеку судноплавства та відповідає усім сучасним вимогам та нормам.

версія для друку