українська російська англійська
Голова Держпідприємництва виступив на форумі "Фармринок України-2014"
06.02.2014 | 17:20
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Сьогодні відбувся ІХ щорічний аналітичний форум «Фармринок України-2014. В рамках ефективних понять». У перший день форуму учасники підбили підсумки 2013 року, озвучили інвестиційні очікування 2014 року, регуляторні та структурні зміни на ринках України та СНД.

Голова Держпідприємництва Михайло Бродський озвучив регуляторні новели українського фармацевтичного ринку, а саме: процеси референтного ціноутворення з європейської методики, реімбурсації лікарських засобів, нових правил виписування рецептів із зазначенням міжнародної непатентованої назви тощо.

Регуляторні документи МОЗу, Держлікслужби не проходять повз увагу Держпідприємництва. Як зазначив Михайло Бродський: «Держава зобов’язана брати участь в регуляції цього процесу, оскільки ліки - це не товар. Головним завданням є – продовження життя».

Михайло Бродський вже 4 роки працює в цьому напрямку. За цей час ринок фармації вдалося зробити прозорим та достатньо конкурентним. На сьогодні вже є GMP, кримінальна відповідальність за фальсифікат тощо. 

Не оминув у своєму виступі Голова Держпідприємництва і питання корупції: «Це не моя компетенція, але мені здається, що референтні ціни та реімбурсація також повинні побороти корупцію».

Михайло Бродський наголосив: «В країні буде діяти механізм референтних цін. Не буде такого, що у нас ліки продаватимуться дорожче, чим за кордоном. Повинна бути чесна та справедлива конкуренція».

Завершуючи виступ, Голова Держпідприємництва ще раз зауважив: «Головна мета –  це продовження віку, життя. Сьогодні в Європі на 10-15 років тривалість життя більша, ніж у нас. Такого не повинно бути».

Форум супроводжувався жвавою дискусією учасників та присутніх в залі. Аптекарі висловили свої скарги та озвучили проблеми. Окрім того, Голова Держпідприємництва закликав звертатися з пропозиціями і до очолюваного ним відомства.

версія для друку