українська російська англійська
Торік Центр радіаційної медицини Черкащини прийняв на лікування понад 5 тис. чорнобильців
07.02.2014 | 12:30
Черкаська ОДА

Турбота про людей, які першими прийняли удар від техногенної катастрофи на Чорнобильській АЕС, вимагає постійного згуртування та консолідації влади й суспільства навколо вирішення складних завдань, пов’язаних із соціальним захистом чорнобильців.

У Черкаській області проживає понад 120 тис. осіб, які мають статус громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Черкащина посідає п’яте місце в Україні за їх кількістю, що передбачає великий обсяг роботи в цьому напряму, а також вимагає відповідальності, людяності та розуміння потреб чорнобильців.

Завдяки сприянню голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, додатково з обласного бюджету виділено 1,2 млн. грн. на пільгове медичне обслуговування чорнобильців.

За дорученням очільника Черкаської області директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської облдержадміністрації Михайло Скляров відвідав Обласний центр радіаційного захисту населення, щоб обговорити з його директором Ларисою Дудник шляхи покращення медикаментозного забезпечення осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи в Черкаській області.

Лариса Михайлівна повідомила, що в минулому році Центром радіаційної медицини Черкаської обласної лікарні проліковано більше 5 тис. чорнобильців на загальну суму 880 тис. грн. Цьогоріч фінансування з обласного бюджету збільшено.

Також вона відзначила, що для надання стаціонарної медичної допомоги особам, які зазнали впливу радіації, в Центрі є 125 спеціалізованих ліжок. Значно покращилося і медикаментозне забезпечення чорнобильців. Якщо у 2010 році середня вартість витрат на медикаментозне забезпечення одного ліжко-дня  у терапевтичному відділені становила приблизно 25 грн., то наразі вона становить майже 57 грн.

«Окрім того, ця категорія хворих забезпечується додатковим харчуванням за рахунок бюджетних коштів обласної лікарні на суму 7 грн. 56 коп. Фактична вартість харчування одного хворого на добу становить 23 грн. 71 коп., хоча, наприклад, у 2010 році вона становила трохи більше 10 гривень», – повідомила директор Центру радіаційного захисту населення Лариса Дудник.

У свою чергу, Михайло Скляров відзначив, що хоча й медикаментозне забезпечення чорнобильців по області перебуває на досить пристойному рівні, проте ми не маємо права зупинятися на досягнутому в прагненні полегшити життя людей, які вступили в нерівний бій з атомом.

 

версія для друку