українська російська англійська
Геннадій Темник провів нараду щодо оптимізації схеми теплопостачання Кривого Рогу
08.02.2014 | 12:07
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник перебуває з робочою поїздкою на Дніпропетровщині. Сьогодні він провів у м. Кривий Ріг робочу нараду щодо ходу підготовки до впровадження проекту з оптимізації схеми теплопостачання міста.

У Кривому Розі функціонує розвинена система централізованого теплопостачання, яка має як позитивні, так і негативні фактори її експлуатації. Великі потужні котельні, що були збудовані за часів Радянського Союзу, розраховувались на перспективу забудови міста і мають великі запаси потужності. Ці котельні подають теплову енергію у мережі досить великої довжини та, найчастіше, завищених діаметрів. Втрати теплової енергії взимку сягають 17%, а влітку – 45%. Найбільше це стосується великих котелень, розташованих на промислових майданчиках та віддалених від споживачів, зокрема, котельня КМК. Втрати теплової енергії в теплових мережах від котельні КМК за виконаними розрахунками у 2010 році становлять 161 564,4 Гкал, або 41,4% від відпуску теплової енергії, що відповідає 22 577,53 тис. метрів кубічних  природного газу на рік.

За словами Геннадія Темника, Мінрегіон надає всебічну підтримку Кривому Рогу у підготовці до впровадження проекту з оптимізації схеми теплопостачання міста. Планується, що котельню КМК з часом виведуть з експлуатації, побудувавши 20 локальних районних котелень.

Заступник міського голови Григорій Вербицький доповів Міністру, що на сьогодні вже виготовлено 4 проекти з будівництва найпотужніших модульних котелень із 20 необхідних в рамках децентралізації нерентабельної котельні. По двох проектах вже надано позитивний висновок Держбудекспертизи.

«Плануємо, що вже у цьому році розпочнеться впровадження цього проекту. Він фінансуватиметься за кредитні кошти Європейського інвестиційного банку. Підписано меморандум про співпрацю між ЄІБ та містом Кривий Ріг. За підрахунками, децентралізація котельні КМК у Кривому Розі дасть можливість скоротити річне споживання природного газу комунальною теплоенергетикою області на понад 30 мільйонів метрів кубічних», - сказав Геннадій Темник.

Міністр звернув увагу відповідальних за впровадження проекту в місті на неприпустимості зволікання його запуску.

Нагадаємо, Мінрегіон України веде активну політику впровадження енергоощадних і енергоефективних проектів, зокрема в сфері комунальної теплоенергетики, яка спрямована  на покращення якості послуг та зменшення споживання природного газу.

 

 

версія для друку