українська російська англійська
О.Вілкул презентував фільм "Нікопольський потоп" із документального серіалу "Серце України"
08.02.2014 | 13:04
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Створено документальний серіал «Серце України», що представляє історичну правду про звільнення Дніпропетровщини. Нікопольсько-Криворізька операція була однією з найважливіших і про це говорять герої «Нікопольського потопу». У цьому фільмі немає нічого придуманого. Це живі реальні історії та долі людей, - заявив Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул під час презентації фільму «Нікопольський потоп» з документального циклу «Серце України».

«Я хочу подякувати нашим дорогим ветеранам за розказану правду про події тих років. Нам важливо зберегти цю пам'ять для майбутніх поколінь. Наша сьогоднішня історія грунтується на подвиг тих, кого ми побачимо в унікальних кадрах фільму», - зазначив О.Вілкул.

Це вже 4-ий документальний телепроект, створений за підтримки Олександра Вілкула. З 2010 року було знято ще три історичних документальних циклу - «Жива пам'ять регіону» (10 серій, 2010 рік), «Гірке зернятко перемоги» (1 серія, 2010-2011 р.р.), «Маленька гаряча батьківщина» (5 серій, 2011-2012 р.р). Всього, разом з циклом «Серце України» (5 серій, 2013 р.) - це 21 документальний фільм.

Режисером і сценаристом фільмів є відомий український кінодокументаліст Олексій Зотіков. «Завдяки системній роботі Олександра Вілкула як продюсера вдалося відтворити історичні традиції в кіно і медіа. Такі проекти не просто перспективні, це дієвий інструмент зміцнення єдності нації. Подібний комплексний документальний проект існує тільки в Дніпропетровській області і цей досвід унікальний для всієї України», - сказав Олексій Зотіков.

Документальний цикл «Серце України» представляє собою п'ять 45-хвилинних документальних фільмів, присвячених 70-річчю визволення Дніпропетровської області від німецько-фашистських загарбників. 5 фільмів - це 5 основних наступальних операцій. Перший фільм «Павлоградська увертюра» розповідає про звільнення Павлоградщини, другий фільм «П'ятихатський смерч» - про П'ятихатської операції, третій - «Берег лівий - берег правий» - про визвольні боях за Дніпропетровськ. Ще два фільми «Нікопольський потоп» і «Криворізьке торжество» представляють Никопольско-Криворізьку операцію.

«Для нас, творців цього фільму, було принципово важливо «докопатися до правди» тих років, побувати разом з пошуківцями на місцях боїв, дати максимально об'ємний зріз живих свідчень учасників та очевидців подій - від воїнів-визволителів до дітей війни. Ми також у фільмі використовували враження і думки видатного українського кінорежисера Олександра Довженка. Він збирав матеріали для документальної кінотрилогії про звільнення України, яку йому так і не вдалося закінчити. Я дуже сподіваюся і вірю, що наше покоління втілить в життя ідею Олександра Довженка. Перший крок створенням документального циклу «Серця України» ми вже зробили», - сказав Олександр Вілкул.

Для збереження традиції шанобливого ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни та пам'яті про Велику Перемогу на Дніпропетровщині особлива увага приділяється патріотичному вихованню молоді, вивченню історії тієї війни та історико-пошуковій роботі.

«Це наш священний обов'язок - зберегти правдиву історію України. На Дніпропетровщині відроджені і регулярно проводяться військово-патріотичні ігри «Зірниця», уроки Пам'яті, реконструкції військовий дій, організовуються зустрічі з ветеранами. У Вахті Пам'яті беруть участь студенти та школярі, які під керівництвом досвідчених інструкторів проводять пошукові роботи на місцях боїв. І це дуже важливо. Тому що ця війна була світовою. Вона знищила життя і поламала долі мільйонів людей у всій Європі і в усьому світі. Наш обов'язок - пам'ятати великий і священний подвиг тих, хто героїчно боровся за нашу Батьківщину», - підкреслив Олександр Вілкул.

Пошуківця Союзу «Народна Пам'ять» провели в Дніпропетровській області понад 820 експедицій.

«За останні три роки ми виявили тут останки 8227 загиблих, з них 150 тіл на Нікопольщині. На жаль, з усіх вдалося ідентифікувати 118 чоловік. Також вдалося знайти 26 сімей, які дізналися про долю батька, діда, прадіда, який вважався зниклим без вести десятки років», - сказав голова правління ВГО «Союз «Народна Пам'ять» Ярослав Жилкін. Він подякував Олександру Вілкулу за підтримку та розвиток військово-пошукового руху.

Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул також взяв участь в урочистому мітингу з нагоди відкриття меморіальної дошки Героям Радянського Союзу Євгену Красуцького та Андрію Перевозникова та поклав квіти до Меморіалу «Вічна Слава». Олександр Вілкул також оглянув експонати виставки Нікопольського краєзнавчого музею, інсталяцію «Битва за Дніпро» і вручив пам'ятні подарунки ветеранам війни.

Переглянути відео можна за посиланням: http://youtu.be/9Nl3OaQMcOA

 

 

версія для друку