українська російська англійська
Мінсоцполітики удосконалює надання соціальних послуг особам з обмеженими можливостями
10.02.2014 | 10:10
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Мінсоцполітики розпочало реалізацію проекту міжнародної технічної допомоги Twinning light «Наближення законодавства України до норм та стандартів ЄС у сфері професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями». Тривалість проекту – 6 місяців. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська.

«Удосконалення надання соціальних послуг інвалідам є одним із пріоритетних напрямів у діяльності Міністерства соціальної політики України. Поглиблення співпраці України з Європейським Союзом передбачає наближення українського законодавства до європейських норм і стандартів у сфері професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими можливостями, – сказала Наталія Королевська.

Міністр додала, що країною-партнером проекту Twinning light є Королівство Іспанія. З-поміж чотирьох країн для реалізації проекту Мінсоцполітики зупинило свій вибір саме на Іспанії, тому що це країна, яка має значний досвід у роботі з інвалідами.

Наталія Королевська наголосила, що Україна – молода держава, і професійно розвивати в ній сферу реабілітації та зайнятості інвалідів розпочали лише у 2002 році. Країни ж Європи, зокрема, Швеція і Англія, працюють у цьому напрямі з 50-х років минулого століття. Тому, на переконання Міністра, для України надзвичайно важливо вивчати і впроваджувати міжнародний досвід, водночас активно використовуючи й ті напрацювання, яких досягнуто у регіонах України.

«У лютому нинішнього року відбудуться перші два візити іспанських експертів до України з метою правового та функціонального вивчення української системи професійної реабілітації й зайнятості осіб з обмеженими можливостями», – зазначила Наталія Королевська. Вона підкреслила, що особливу увагу буде приділено системі транзитних робочих місць в інтегрованих філіях центрів професійної реабілітації інвалідів.

версія для друку