українська російська англійська
Закордонні партнери вважають вагомим внесок України в міжнародну антипіратську діяльність на морі
10.02.2014 | 16:16
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

Представники командування національного контингенту, який у складі фрегату ВМС ЗС України “Гетьман Сагайдачний”, вертолітного загону і групи спеціального призначення (оглядової команди) цими днями у Аденській затоці виконує завдання в рамках операції з протидії піратству на морі Європейського Союзу “Аталанта”, 9 лютого відвідали флагманський корабель тактичної групи – десантний багатоцільовий вертолітоносець ВМС Франції “Сіроко” (“Sirocco”).

Зустріч проходила у зв’язку із наближенням завершення терміну ротації фрегата ВМС ЗС України “Гетьман Сагайдачний” в операції Європейського Союзу “Аталанта”.

Під час колективної розмови, що відбулася під керівництвом командира тактичної групи сил операції контр-адмірала ВМС Франції Ерве Блежена, проаналізовано взаємодію, підбито попередні підсумки спільної участі, здійснено обмін досвідом дій по боротьбі з піратством в операції ЄС “Аталанта” в районі Африканського рогу. Сторони також приділили увагу обговоренню дій фрегата “Гетьман Сагайдачний”, який в рамках операції “Аталанта” вже провів два патрулювання в районі Аденської затоки. На думку контр-адмірала Ерве Блежена, внесок України в міжнародну антипіратську діяльність на морі є вагомим, і це доводять успішні дії українського фрегату.

«Фрегат “Гетьман Сагайдачний” добре зарекомендував себе з самого початку участі в антипіратській операції ЄС “Аталанта” в Аденській затоці», – зазначив контр-адмірал Ерве Блежен. У свою чергу, командир українського національного контингенту контр-адмірал Андрій Тарасов наголосив, що особовий склад національного контингенту докладає усіх зусиль для того, щоб з честю виконати поставлені завдання по забезпеченню безпеки цивільного судноплавства в районі Аденської затоки, де пролягає одна з найважливіших морських транспортних артерій світового океану.

По завершенню візиту українські військові моряки мали можливість оглянули корабель ВМС Франції “Сіроко”, ознайомитися з його історією, технічними та бойовими можливостями.

У зустрічі також взяли участь командир фрегату “Гетьман Сагайдачний” капітан 2 рангу Роман П’ятницький, офіцери похідного штабу та корабля.

У той же день український корабель залишив порт Салала (Султанат Оман) і приступив до третього патрулювання в Аденській затоці у складі багатонаціонального корабельного з’єднання в рамках виконання операції ЄС з протидії піратству на морі “Аталанта”.

версія для друку