українська російська англійська
У 2014 році МОЗ продовжуватиме формування мережі амбулаторій і центрів первинної медичної допомоги
11.02.2014 | 14:00
Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

На будівництво нових амбулаторій у сільській місцевості заплановано виділити за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам майже два мільярди гривень. Про це розповіла під час брифінгу, який відбувся сьогодні в МОЗ України, Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова.

«Протягом минулого року в країні було відкрито 451 центр первинної медико-санітарної допомоги. Нині, загалом по Україні, працює 662 таких центри. Кількість амбулаторій загальної практики – сімейної медицини за минулий рік зросла на 778 одиниць. Сьогодні в Україні функціонує 5 733 амбулаторії, – зазначила урядовець. – У всіх пілотних регіонах і десяти непілотних відкриті всі центри та амбулаторії, які було заплановано створити».

На оснащення закладів первинної медико-санітарної допомоги медичною технікою та виробами медичного призначення у 2013 році держава виділила 218 мільйонів 403 тисячі гривень, на придбання автотранспорту для амбулаторій – 55 мільйонів 148 тисяч гривень, відзвітувала керівник МОЗ України.

Також, за її словами, вперше в історії України у 2013 році кількість сімейних лікарів, які працюють у закладах охорони здоров’я первинної ланки, перевищила 10 тисяч.

«Починаючи з 2012 року, медичним працівникам, які надають первинну медичну допомогу у пілотних регіонах, нараховуються стимулюючі надбавки за обсяг і якість виконаної роботи, завдяки чому їхня заробітна плата за підсумками 2012-2013 років збільшилась, у середньому, на 50-60 відсотків», – наголосила Раїса Богатирьова.

Крім того, Урядом прийнята постанова щодо підвищення рівня оплати праці молодим спеціалістам, які залучені до роботи в селах і селищах, що дозволить підняти престиж праці медика, який буде за державним направленням працювати у сільській місцевості. У 2013 році для лікарів і медичних сестер, які надають первинну допомогу, виділено майже 140 квартир.

 

 

 

 

 

версія для друку