українська російська англійська
Пілотним проектом з гіпертонії у 2013 році охоплено майже 7 млн. осіб
11.02.2014 | 14:36
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

У 2013 році пілотним проектом державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою, на впровадження якого держава виділила майже 192 мільйони гривень, було охоплено майже сім мільйонів осіб. Про це повідомила під час брифінгу, який відбувся у МОЗ, Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.

За її словами, кількість виписаних рецептів на часткове відшкодування вартості лікарських засобів становила понад 20 мільйонів. Половина тих препаратів, на які у 2013 році поширювалася дія пілотного проекту, підлягали відшкодуванню на 90 відсотків, решта – на 50 і більше. Керівник МОЗ України зазначила, що кількість осіб, які протягом минулого року отримали лікарські засоби від артеріальної гіпертензії, склала 54 відсотки від загального числа хворих на гіпертонічну хворобу, а кількість аптечних закладів, задіяних у пілотному проекті, зросла протягом минулого року у 3,3 рази – із 3 662 до 12 117 аптек.

«У результаті нам вдалося досягнути основної мети проекту – повернути пацієнта до лікаря та зробити лікарські засоби від гіпертонії доступними для малозабезпечених верств населення, – наголосила Міністр. – У 2014 році проект буде продовжено, в його рамках ми плануємо запровадити нові клінічні протоколи, а кількість ліків, які підлягатимуть компенсації, довести до трьохсот».

Раїса Богатирьова зауважила, що у 2014 році планується впровадження пілотного проекту щодо державного регулювання цін на препарати для хворих на цукровий діабет, завдяки якому ліки для діабетиків мають стати доступнішими.

Міністр охорони здоров'я України акцентувала увагу на важливості забезпечення громадян якісними та доступними лікарськими засобами. «Хотіла б зазначити, що сучасний фармацевтичний сектор України – це потужний сформований сегмент економіки нашої країни, в якому працюють 110 вітчизняних промислових підприємств, понад 21 тисяча аптечних закладів, майже 850 іноземних фірм, які постачають більше ніж 7,5 тисяч найменувань лікарських засобів на ринок України, – сказала урядовець. – Протягом 2013 року Міністерством були здійснені значні кроки з реформування регуляторної системи фармацевтичної галузі».

Раїса Богатирьова розповіла, що удосконалення нормативно-правової бази було спрямовано на запровадження міжнародних та європейських підходів до регулювання обігу лікарських засобів і базового переформування підходів від неефективного контролю якості до всеохоплюючої системи забезпечення якості лікарських засобів. Впровадження системи забезпечення якості лікарських засобів є необхідним, але не достатнім кроком на шляху до ефективної та доступної фармакотерапії. Необхідні ще грамотні дії лікаря щодо призначення лікарських засобів, надання належних фармацевтичних послуг у аптечних закладах, а також надійні механізми ціноутворення на лікарські засоби, переконана урядовець.

 

 

версія для друку