українська російська англійська
Галузь охорони здоров'я потребує оновлення та розширення законодавчої бази
11.02.2014 | 17:40
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Одним із найважливіших напрямів перетворень у медичній сфері є зміни в засадах фінансово-економічної діяльності закладів охорони здоров’я. Про це заявила під час брифінгу Міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.

«В існуючій на сьогодні системі це питання – найбільш складне, але в той же час воно є основоположним елементом зв’язку між надавачами медичних послуг і їх споживачами, – наголосила Раїса Богатирьова. – Тому важливою подією 2014 року для медичної галузі має стати прийняття Закону України «Про особливості діяльності закладів охорони здоров’я», який вже подано до Верховної Ради України». Вона зазначила, що документом передбачено ще одну принципово нову законодавчу новелу – визнання засад функціонування лікарського самоврядування як важливої, відповідальної, професійної і незалежної складової забезпечення охорони здоров’я громадян та гарантії надання якісної медичної допомоги.

«Вважаю, що ухвалення цього законопроекту буде відповіддю на вже давно сформований запит суспільства та медичної спільноти відносно того, якими механізмами професійного регулювання можливо досягти сучасного рівня фаховості і відповідальності, та в якій формі, обсязі і за яких умов можлива передача певних суто медичних професійних повноважень від держави до професійного медичного співтовариства», – повідомила керівник МОЗ України.

Ще один закон, на прийняття якого очікує вітчизняна медична галузь, за словами Міністра, це закон про затвердження Загальнодержавної програми «Здоров’я − 2020: український вимір», яка була розроблена на основі нової європейської стратегії «Здоров'я-2020». «Ця стратегія орієнтує країни Європейського регіону, які входять до Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), на конкретні дії у відповідь на нові виклики і загрози громадському здоров'ю шляхом створення та реалізації гнучкої інноваційної політики, яка забезпечує зниження системних ризиків інфекційних і хронічних неінфекційних захворювань, поліпшення здоров'я населення», – наголосила Раїса Богатирьова.

Вона також розповіла, що практичний внесок України в реалізацію європейської політики «Здоров’я – 2020» був відповідним чином визнаний міжнародною медичною спільнотою, зокрема Генеральним директором ВООЗ Маргарет Чен. Загалом минулий рік був щедрим на високі оцінки діяльності України в галузі охорони здоров’я з боку міжнародних медичних організацій та їхнього керівництва, зазначила Міністр.

версія для друку