українська російська англійська
Держархбудінспекція відзначає позитивну динаміку у зростанні обсягів будівництва
12.02.2014 | 09:50
Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції

У Державній архітектурно-будівельній інспекції України відбулося розширене засідання Колегії, на якому  розглянуто результати роботи Інспекції та її територіальних органів у 2013 році.

У 2013 році, як і в попередньому році, відзначена постійна позитивна динаміка зростання кількості об’єктів, на які отримано право на виконання будівельних робіт.

Відповідно до даних Єдиного реєстру дозвільних документів у 2013 році зареєстровано початок виконання будівельних робіт на 116,2 тисячах об’єктів будівництва, що на 6% більше ніж у 2012 році. У той час, як до проведення в 2011 році реформи дозвільної системи в будівництві щорічно видавалось близько 40 тисяч дозволів.

«Сьогодні уже можна говорити про наявність стійкої тенденції збільшення обсягів набуття права на будівництво. А це говорить про зменшення кількості самобудів в Україні та впевненість у майбутньому розвитку будівельної галузі.»  – зазначив Голова Держархбудінспекції Олександр Рибак. – «При чому аналіз динаміки документів у розрізі місяців показує їх постійне зростання у порівнянні з відповідними періодами попередніх років і зберігається загальна позитивна динаміка приросту».

Одночасно відзначається і стійка тенденція до зростання кількості завершених будівництвом об’єктів, на які набуте право на експлуатацію.

У 2013 році зареєстровано 98 тисяч документів, що підтверджують введення в експлуатацію об’єктів будівництва, що на 5% більше ніж у 2012 році.

Аналіз структури дозвільних документів показує, що у 2013 році за дозволами на будівництво об’єктів IV-V категорій складності розпочато будівництво лише 0,8% (1020) об’єктів, що на 20 відсотків менше показників попереднього року. У свою чергу за деклараціями розпочато будівництво 51,2% (59,5 тис.), а за повідомленнями – 48% (55,7 тис.). Така структура дозвільних документів була незмінною протягом 2013 року.

 

версія для друку