українська російська англійська
Зловживання органів ліцензування та дозвільної системи при здійсненні перевірок зменшуються
12.02.2014 | 11:10
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

Фахівці Держпідприємництва проаналізували кількість проведених контролюючими органами перевірок у 2013 році.

У минулому році відомством проведено 39 планових та позапланових перевірок додержання вимог законодавства:

- у сфері ліцензування (відповідальні органи Мінприроди, МВС, Чернігівської ОДА, Одеської ОДА, Херсонської ОДА, Державного центру зайнятості Мінсоцполітики, Держгірнагляду);

- з питань видачі дозвільних документів (Мінприроди, МВС, Фонду держмайна, Київської ОДА, Чернігівської міської ради, Одеської міської ради).

Перевірки проводилися фахівцями Держпідприємництва на підставі звернень органів прокуратури, суб’єктів господарювання та у зв’язку з інформацією Центрів надання адмінпослуг.

Як показав аналіз, найчастіше порушення спостерігалися у видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами та утворення та розміщення відходів.

Окрім цього, порушувалося ліцензійне законодавство щодо операцій у сфері поводження з небезпечними відходами, збиранням і заготівлею окремих видів відходів як вторинної сировини, а також госпдіяльності з заготівлі, переробки, металургійної переробки металобрухту кольорових і чорних металів.

За фактами порушень законодавства з питань дозвільної системи, виявленими в ході перевірок, фахівцями відомства складено 217 протоколів про адміністративне правопорушення (ст. 116-10 КУпАП).

версія для друку