українська російська англійська
Цінова ситуація на споживчому ринку Херсонщини стабільна
12.02.2014 | 15:14
Херсонська ОДА

Сьогодні із робочим візитом Херсонщину відвідав заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Валерій Давиденко. Під його головуванням відбулася нарада з питань забезпечення стабільної цінової ситуації на продовольчому ринку Херсонської області.

«Цінова політика в країні є стабільною. Відповідно до цього ми повинні всі свої  сили спрямувати на те, щоб вона й надалі залишалася такою. Більш того, працювати над тим, щоб знизити вартість сільськогосподарської продукції, як це і сталося на минулому тижні у Херсонській області, де вартість набору основних овочів впала на 11 коп.», - розпочав нараду заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Валерій Давиденко.

Про забезпечення стабілізації цінової ситуації на продовольчому ринку нашої області доповів Віталій Ярмак, директор департаменту агропромислового розвитку Херсонської обласної державної адміністрації. Так, за його словами, у 2013 році на Херсонщині збір зернових культур склав 1684 тис. тонн, що перевищує потребу населення більше як в 10 разів, картоплі – 272 тис. тонн, овочів – майже 1200 тис. тонн, із них капусти зібрано 138 тис. тонн, цибулі – 170 тис. тонн, моркви 72 тис. тонн.

«Згідно з показниками роботи підприємств галузі харчової та переробної промисловості за минулий рік збільшено виробництво круп на 4000 тонн, борошна на 687 тонн, овочів консервованих натуральних на 647 тонн. Також зросло виробництво продуктів кисломолочних та молока обробленого рідкого», - повідомив Віталій Ярмак.

У той же час, маємо незначне зниження з виробництва масла вершкового, сирів жирних. Основною причиною є залишки готової продукції на складах підприємств, а також у зв’язку із переходом на роботу з підприємствами торгівлі відповідно до заявок. Причиною ж зниження обсягів виробництва олії соняшникової нерафінованої є зменшення реалізації сировини на переробні підприємства області через скорочення обсягу виробництва соняшника, внаслідок зміни кліматичних умов.

Стосовно цінової ситуації директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації зазначив: «В області цінова ситуація на споживчому ринку залишається стабільною. Станом на початок лютого в порівнянні з минулим роком рівень середніх роздрібних цін на основі продовольчих товарів по області є нижчим, ніж по Україні, по 13 видах продукції з 23». Так, залишилися без змін, або знизилися, середні роздрібні ціни по області за 10 видами продовольчих товарів: крупи гречані, молоко жирністю 2,5%, сало, хліб з борошна пшеничного І ґатунку. Хліб житній, сметана жирністю 15-20%, масло вершкове 72-73%, яловичина, свинина, яйця курячі І-ІІ ґатунку.

З метою ж недопущення безпідставного підвищення цін на продовольчі продукти та насичення на ринку продовольством обласною державною адміністрацією проводяться заходи щодо інтервенції продукції на ринки від товаровиробників, а також встановлення прямих зв’язків між крупними підприємствами торгівлі та виробниками.

Так, 1 серпня 2013 року підписано меморандум з асоціацією виробників хліба в Херсонській області, асоціацією підприємств мережі роздрібної торгівлі та регіональним відділенням Аграрного фонду щодо забезпечення стабільної ціни на соціальні види хліба у 2013-2014 маркетинговому році.

Крім того, 23 серпня 2013 року підписано меморандум порозуміння між Херсонською обласною державною адміністрацією, виробниками продовольчих товарів та суб’єктами системи мереженої роздрібної торгівлі з метою забезпечення цінової стабільності в області.

Поряд з цим, з метою наповнення споживчого ринку продуктами харчування, недопущення ажіотажного попиту та запобігання необґрунтованого підвищенню цін на продовольчі товари щотижня в області проводяться ярмарки-продажі, яких у минулому році було проведено близько 2,5 тис.

Це питання знаходиться на особистому контролі голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костяка. Нагадаємо, що на минулому тижні він особисто здійснив робочий візит до головного ринку міста, де поцікавився цінами на сільськогосподарську продукцію, її якістю та попитом покупців.

«Безсумнівно Херсонська область є овочевою. Про це свідчить той факт, що у минулому році регіон зібрав 1 млн. 200 тис. тонн овочів, чим забезпечив не лише себе, але й всю країну. Відповідно до цього, особливу увагу вам необхідно звертати на цінову політику саме овочевих культур. Адже збільшуються ціни на херсонських ринках – збільшуються і по всій країні», - наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України.

У свою чергу заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Михайло Мельник відзначив те, що в області активно працюють над створенням єдиної регіональної логістичної системи, яка допомагатиме контролювати та прогнозувати ціни на сільськогосподарських ринках. А також виявлятиме попит населення на ту чи іншу продукцію. «Це дуже допоможе нам. Адже, знаючи попит жителів, ми не витрачатимемо ресурси та сили на незатребувану, і в той же час неприбуткову продукцію. А, навпаки, збільшимо виробництво продукції, яка має великий попит», - акцентував заступник голови Херсонської облдержадміністрації.

версія для друку