українська російська англійська
Міністерство молоді та спорту щодо необхідності збільшення граничної чисельності працівників відомства
12.02.2014 | 15:40
Прес-служба Міністерства молоді та спорту

Після утворення Міністерства молоді та спорту України шляхом реорганізації Державної служби молоді та спорту на засіданні Кабінету Міністрів України 20 березня 2013 року була затверджена чисельність працівників Мінмолодьспорту у кількості 180 штатних одиниць. Одночасно прийнято рішення щодо повернення до розгляду питання про збільшення граничної чисельності працівників після затвердження Президентом України Положення про Міністерство молоді та спорту України та визначення його завдань та функцій.

Указом Президента України від 24 липня 2013 року № 390 було затверджено Положення про Мінмолодьспорт. У зв'язку з розширенням функцій та завдань Міністерства в процесі роботи виникла невідповідність затвердженої штатної чисельності працівників апарату Мінмолодьспорту обсягам виконуваної роботи. Масштабність та складність завдань, покладених на Міністерство у сфері державної молодіжної політики, розвитку фізичної культури і спорту, потребує збільшення чисельності працівників за такими напрямками:

здійснення моніторингу діяльності інших центральних органів виконавчої влади з метою координації заходів щодо соціального становлення та розвитку молоді;

здійснення контролю за ефективністю реалізації проектів всеукраїнських молодіжних та дитячих громадських організацій;

будівництво нових та реконструкція існуючих спортивних споруд, робота по залученню інвестицій для створення нових спортивних об’єктів;

організація та проведення чемпіонатів України з видів спорту, визнаних в Україні, інші всеукраїнські та міжнародні спортивні заходи;

формування сучасної системи олімпійської підготовки на період до 2020 року, забезпечення етапності багаторічної та багатоступеневої підготовки спортсменів високого класу, починаючи зі створення належних умов для розвитку дитячого, дитячо-юнацького та резервного спорту.

Слід зазначити, що щорічно в Україні проводиться близько 200 міжнародних спортивних змагань за участю від 20 до 130 країн світу. У період з 2015 по 2021 рік в Україні заплановано проведення Євробаскету-2015 та 75 міжнародних змагань тільки із зимових видів спорту.

Враховуючи, що Міністерство є головним органом у системі  центральних органів виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері фізичної культури та спорту, виключно на Мінмолодьспорт покладені функції організаційно-методичного забезпечення діяльності закладів фізичної культури і спорту, зокрема 1664 дитячо-юнацьких спортивних шкіл, 35 шкіл вищої спортивної майстерності, 17 спеціалізованих навчальних закладів спортивного профілю, 8 центрів олімпійської підготовки, штатних спортивних команд резервного спорту.

Окрім цього, Міністерство надає в установленому порядку дитячо-юнацьким спортивним школам вищу категорію, статус спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського, паралімпійського та дефлімпійського резерву, навчальним закладам – статус спеціалізованого навчального закладу спортивного профілю, закладам фізичної культури і спорту – статус центру олімпійської підготовки, а також координує утворення в регіонах штатних спортивних команд резервного спорту.

 

 

версія для друку