українська російська англійська
В Україні створено перші три індустріальні парки
13.02.2014 | 15:13
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

У Хмельницьку, Івано-Франківську та Львові запрацюють індустріальні парки: «Долина»,  «Славута» та «Рясне-2». До Реєстру індустріальних парків України, який створений відповідно до Закону «Про індустріальні парки» й затверджений наказом Держінвестпроекту 16 липня 2013 року, вони будуть внесені незабаром. Про це повідомив Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, відомство якого проводить інвентаризацію земельних ділянок у всіх регіонах України з метою визначення промислових майданчиків під створення індустріальних парків.

«Міжвідомча комісія при Мінекономрозвитку, яка займається підготовкою рекомендацій щодо внесення індустріальних парків до загального Реєстру, вже ухвалила рішення внести до цього переліку три парки: «Долина» у Хмельницьку, «Славута» в Івано-Франківську та «Рясне-2» у Львові. Невдовзі вони запрацюють у цих регіонах», - сказав Владислав Каськів.

Голова Держінвестпроекту додав, що створення індустріальних парків у трьох регіонах одразу посилить їхню інвестиційну привабливість, пожвавить розвиток внутрішнього виробництва, сприятиме імпортозаміщенню, залученню інвестицій у реальний сектор економіки, створенню робочих місць, а також збільшить експортний потенціал.  Інші регіони України вже також готують пропозиції щодо створення індустріальних парків.

Зазначимо, що Закон «Про індустріальні парки» в Україні набув чинності 4 вересня 2012 року, робота над ним у Парламенті тривала чотири роки. Автор законопроекту Владислав Каськів нагадав також про реалізацію Національного проекту «Індустріальні парки», який впроваджує Держінвестпроект. Нацпроект передбачає створення 10 пілотних промислових майданчиків з готовою інженерно-технічною інфраструктурою на земельних ділянках розміром від 15 до 700 га кожна.

Довідково

Індустріальний парк – це визначена згідно з містобудівною документацією та земельним кадастром, облаштована відповідною інфраструктурою земельна ділянка, у межах якої учасники індустріального парку можуть здійснювати господарську діяльність у сфері промислового виробництва,  науково-дослідну діяльність та діяльність у сфері інформації та телекомунікацій на умовах, визначених Законом України «Про індустріальні парки» та договором про здійснення господарської діяльності у межах індустріального  парку.

Національний проект «Індустріальні парки України» - створення промислово-виробничої інфраструктури» реалізує Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України. Нацпроект передбачає створення у різних регіонах України 10 пілотних індустріальних парків із сучасною інженерною та сервісною інфраструктурою на земельних ділянках розміром від 15 до 700 га кожна.

Реалізація проекту допоможе визначити необхідні інструменти для підтримки найперспективніших галузей та відпрацювати робочу схему планування, створення та управління індустріальними парками в Україні. Відпрацьована схема в подальшому буде застосовуватися для розвитку інших індустріальних парків.

 

версія для друку