українська російська англійська
В Україні відбувся фінальний етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Т. Шевченка
17.02.2014 | 14:07
Прес-служба Міністерства освіти і науки

На відзначення 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря згідно з Указом Президента України вже вчетверте проводиться Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. За три роки проведення конкурсу у ньому взяли участь понад 3 мільйони студентів та учнів з усіх куточків України та світу.

15 лютого 2014 року в Автономній Республіці Крим, усіх областях України, містах Києві та Севастополі відбувся фінальний етап конкурсу за єдиними завданнями.

У фіналі змагалися учні 5-11 класів, учні професійно-технічних навчальних закладів, студенти вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та курсанти вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України. Загалом 850 осіб.

У день проведення фінального етапу конкурсу у всіх регіонах країни відбулися урочистості за участю керівників обласних державних адміністрацій, управлінь освіти і науки, інститутів післядипломної педагогічної освіти, письменників, поетів, літературних критиків, а також широких кіл громадськості та ЗМІ. Були  нагороджені переможці ІІІ (ІІ) етапу мовно-літературних змагань та їхні наставники, які отримали  дипломи  та цінні подарунки від обласних державних адміністрацій та управлінь освіти і науки.

У рамках фіналу конкурсу пройшли літературні читання, презентації творчих альбомів та проектів, тематичні виставки тощо. Святкову атмосферу заходу забезпечили професійно-художні та творчі колективи загальноосвітніх навчальних закладів.

Завдяки зусиллям організаторів фінальний етап ІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка пройшов організовано та злагоджено.

Перевірка робіт учасників конкурсу відбуватиметься з 24 до 28 лютого.

Відповідно до Указу Президента України від 1 вересня 2011 року № 884/2011 «Про Положення про стипендії Президента України переможцям Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка» 39 найкращим учням, студентам з числа переможців цьогорічного конкурсу буде призначено стипендії Президента України.

До конкурсу активно долучилися учні та студенти з числа українців, які проживають за кордоном. За кордоном конкурс проходить з 15 січня до 20 лютого. Переможці конкурсу отримають дипломи Міністерства освіти і науки України.

 

версія для друку