українська російська англійська
Держсільгоспінспекція ініціює зміни до законодавства, які затвердять механізм обігу ГМО-продукції
18.02.2014 | 09:23
Прес-служба Державної інспекції сільського господарства

Під час чергової зустрічі Голови Державної інспекції сільського господарства України Владислава Гончаренка та інших фахівців Інспекції з представниками бізнесу та громадських організацій оговорено питання контролю за обігом ГМО-продукції сільського господарства.

Зокрема, Владислав Гончаренко зазначив, що для безпечності та врегулювання питання з обігом ГМО-продукції необхідно встановити чіткий контроль за вирощуванням, зберіганням, транспортуванням, використанням, а також виписати рівень відповідальності за порушення відповідного законодавства та механізм утилізації незареєстрованої ГМО-продукції. «Такий контроль можливий лише у разі законодавчого закріплення, тому потрібно розробити відповідні зміни до чинного законодавства, які врегулюють чіткий механізм обігу ГМО від землі, а саме насіння, яке закладається в неї, і до процесу використання вирощеної продукції», - додав Голова і продовжив, що ці зміни мають передбачити наявність відповідних буферних зон для вирощування такої продукції, окремих сховищ та визначити безпечний процес її експорту.

Крім того, було наголошено, що існує необхідність формування національного реєстру ГМО-продукції та запровадження процесу декларування, що  дасть можливість знати мету вирощування ГМО-продукції, її місце знаходження і подальше використання.

У свою чергу Голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко зазначила, що в питанні обігу ГМО треба в першу чергу подбати про захист фермерів, які займаються органічним виробництвом, і створити для них сприятливі умови для розвитку.

Також президент «Української асоціації виробників і переробників сої» Віктор Тимченко, зазначив, що вважає правильним, що Держсільгоспінспекція піднімає питання нормативно-правового врегулювання обігу ГМО в нашій державі, але враховуючи наближення весняно-польових робіт потрібно побудувати механізм контролю таким чином, щоб втрати сільгоспвиробників були мінімальними.

На завершення усі присутні домовилися створити відповідну робочу групу, яка розробить зміни до законодавства, де буде визначено чіткий, безпечний механізм обігу ГМО-продукції, а також опрацює питання її декларування. Попередні результати засідання робочої групи будуть розглянуті вже цього тижня.

версія для друку