українська російська англійська
Мінагрополітики продовжить сприяти дерегуляції підприємницької діяльності в АПК
18.02.2014 | 14:33
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

У 2014 році Міністерство аграрної політики та продовольства продовжить сприяти дерегуляції підприємницької діяльності, зокрема у сільськогосподарському виробництві. Це питання перебуває на особистому контролі Міністра Миколи Присяжнюка. Зокрема, на вчорашній апаратній нараді відомства йшлося про необхідність зменшення кількості перевірок, здійснюваних Державною інспекцією сільського господарства. Окрім цього, йшлося про обґрунтованість позапланових перевірок, які здійснюють інспектори ЦОВу.

«Завдання щодо дерегуляції підприємницької діяльності перед Міністерством поставив Президент України. Тому це питання перебуває під особистим контролем Миколи Присяжнюка. І кожного року ми працюємо над цим завданням. Зокрема, дуже важливо зменшувати кількість позапланових перевірок. А якщо вони і проводяться, то вони повинні мати обґрунтовані підстави», − зазначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Іван Бісюк.

Зокрема, на апаратній нараді йшлося про роботу Держсільгоспінспекції, а саме про перевірки суб’єктів господарювання. Так, у 2013 році фахівці відомства здійснили близько 12 тисяч планових перевірок, а це на 4 тисячі, або на 25% менше, ніж у 2012 році. Що ж до позапланових перевірок, то у минулому році їх відбулося 22 тисячі, а в 2012-му – 39 тисяч.

«Багато позапланових перевірок обумовлено неоднозначним трактуванням низки питань законодавства, особливо в сільських населених пунктах. Більше половини перевірок відбувається за зверненнями юридичних та фізичних осіб з приводу порушення їхніх прав. В основному, ці перевірки стосуються невеликих об’єктів, питань власності, паїв, інших порушень прав на селі. У зв’язку з цим Колегія Держсільгоспінспекції вирішила активізувати роботу гарячої лінії, зробити виїзні пункти, щоб вирішувати ці питання оперативно і на місцях. Окрім цього, підставою для перевірок можуть бути звернення правоохоронних органів, прокуратури та інших органів влади», − зазначив заступник голови Держсільгоспінспекції Юрій Марчук.

Свою чергою, Іван Бісюк наголосив, що необхідно, аби всі перевірки мали певний результат, а не здійснювалися лише для звітності, а кількість позапланових перевірок була максимально обмеженою.

 

 

версія для друку