українська російська англійська
Юрій Бойко провів засідання урядової комісії зі встановлення причин аварії на шахті "Північна"
18.02.2014 | 14:25
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

На шахті «Північна» ДП «Макіїввугілля» у Донецькій області відбулося засідання урядової комісії під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Юрія Бойка зі встановлення причин аварії, що трапилася 17 лютого 2014 р.

За словами Юрія Бойка, остаточні висновки щодо причин аварії будуть зроблені комісією протягом 10 днів.

«Але вже зараз можна сказати, що причиною аварії став вибух метано-повітряної суміші через порушення правил охорони праці. Аварія сталася на глибині 815 метрів під час проведення робіт з відвантаження металевого кріплення», - сказав Юрій Бойко.

За його словами, це були роботи, не пов'язані безпосередньо з видобутком вугілля.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що на даний час на шахті проводяться заходи з дегазації. Роботу шахти призупинено і буде відновлено лише після виконання всіх заходів з ліквідації аварії та підписання відповідного акта Держгірпромнаглядом.

Юрій Бойко підкреслив, що під час засідання комісії було розглянуто питання надання допомоги сім’ям загиблих та постраждалим у результаті аварії.

Комісія також відвідала постраждалих шахтарів, які перебувають на лікуванні в донецькому Інституті невідкладної і відновної хірургії ім.Гусака. Юрій Бойко поспілкувався з постраждалими гірниками та ознайомився з умовами їх лікування.

Аварія на шахті «Північна» ДП «Макіїввугілля» сталася увечері 17 лютого 2014 р. На момент аварії в шахті перебували 88 гірників. В результаті вибуху метано-повітряної суміші загинуло семеро гірників, іще 11, за уточненими даними, були госпіталізовані.

За фактом аварії відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.272 КК України (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою, що спричинило загибель людей),  триває слідство.

 

версія для друку