українська російська англійська
Льотчики національного контингенту в Конго продовжують успішне виконання завдань Місії ООН
25.02.2014 | 17:13
Прес-служба Міністерства оборони

Льотний склад 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго, в інтенсивному робочому графіку, продовжує успішно виконувати завдання Місії в цій країні.

Повітряні судна національного контингенту виконують польоти з авіаційної розвідки, супроводу та підтримки наземних сил Місії, перевезення вантажу та пасажирів. Щоденно задіяні майже всі українські вертольоти. Крім того, відповідно до вимог ООН кожного місяця у загоні проводяться навчально-тренувальні польоти в ночі у простих метеорологічних умовах. Так, зокрема, льотчик має виконати нічний політ із загальним нальотом не менше 30 хвилин та два заходи на посадку.

«Цього місяця, на нічні польоти були задіяні 8 льотчиків та вертольоти Мі-8 та Мі-24. Для більшості офіцерів виконання цих вправ у ДР Конго звичний елемент бойової підготовки. За півроку досвіду зльоту і посадки на майданчик обмежених розмірів, польотів в умовах високогір’я нашим військовим вистачає. Безперечно, у темну пору це складніше, але в ході тренувань всі наші льотчики показали відмінні професійні якості», – розповів заступник командира загону з льотної підготовки підполковник Кирило Захаров.

Поряд із льотним складом у забезпеченні польотів брали участь військовослужбовці інженерно-авіаційної служби загону, які готували і контролювали справність авіаційної техніки. Офіцери та контрактники аеродромно-технічного забезпечення, парашутно-десантної, метеорологічної служби, зв’язківці – доклали немало зусиль, аби нічні польоти пройшли успішно з дотриманням усіх необхідних вимог та заходів безпеки.     

Загалом за льотну зміну було здійснено 15 польотів, а загальний наліт екіпажів вночі склав понад 4 години.

Слід додати, що з початку цієї ротації 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго екіпажі здійснили 1364 вильотів із загальним нальотом майже 1600 годин (середній наліт на одного льотчика близько 100 годин). Було перевезено 4847 пасажирів та 379034 кілограмів вантажу.

версія для друку