українська російська англійська
Арсен Аваков підписав наказ про ліквідацію спецпідрозділу "Беркут"
26.02.2014 | 17:04
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

В.о. Міністра внутрішніх справ Арсен Аваков підписав наказ про ліквідацію спецпідрозділу «Беркут». Про це він повідомив на брифінгу в МВС України. Причиною ліквідації підрозділу стала його повна дискредитація перед Українським народом. Найближчим часом у МВС буде створений новий підрозділ, його функції, структура та філософія функціонування відповідатимуть вимогам сьогодення.

Зустрічі з пресою передувала відомча відеоселекторна нарада. На ній в.о. глави МВС ознайомив керівників територіальних органів внутрішніх справ із причинами, а також порядком ліквідації спецпідрозділу «Беркут». Цей порядок передбачений наказом, що його Арсен Аваков підписав 25 лютого.

За його словами, близько 4 тисяч працівників спецпідрозділу негайно виводяться в розпорядження кадрових підрозділів. Керівникам територіальних управлінь внутрішніх справ доручено провести атестацію працівників спецпідрозділу з метою прийняття рішення щодо їхньої подальшої служби в органах внутрішніх справ. Цей процес має завершитися за 10-15 днів.

«За результатами атестації та службових розслідувань ми будемо приймати рішення, хто готовий і хто не готовий нести службу в лавах Міністерства внутрішніх справ на боці народу», – підкреслив Арсен Аваков. 

Він також зазначив, що дав доручення про створення нового підрозділу. Цей підрозділ буде призначений для виконання завдань щодо забезпечення громадської безпеки. Функції підрозділу, організаційну структуру та філософію його функціонування, яка має відповідати сучасним викликам, будуть презентовані найближчим часом.

Арсен Аваков озвучив інформацію про ряд кадрових перестановок, а також представив заступника Міністра внутрішніх справ Миколу Величковича. До його компетенції буде віднесено взаємодію правоохоронного відомства із представниками громадянського суспільства.

«Таким чином ми хочемо вирішити два питання: передати органові державної влади, яким є МВС, нові якості і новий зміст, а також забезпечити громадянський контроль за тим, що відбувається в МВС, яке раніше було одним з найбільш непрозорих відомств у державі», – зазначив Арсен Аваков.

 

версія для друку