українська російська англійська
Українські військові у Конго нагороджені медаллю ООН "За службу миру"
26.02.2014 | 17:35
Прес-служба Міністерства оборони

У базовому таборі 18 окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго відбувся святковий ритуал “Парад медалей”, у ході якого українських військовослужбовців було нагороджено медаллю “За службу миру”.

На церемонію прибули командувач силами Місії ООН у ДР Конго генерал-лейтенант Сантус Крус, виконуючий обов’язки голови офісу Місії ООН у місті Гома Аксель К’юєл, командир бригади силового втручання Місії ООН бригадний генерал Джеймс Вакібола, заступник командира бригади “Північне Ківу” полковник Раджив Шарма й інші колеги та гості.

Урочистості проходили на вертолітному майданчику загону, де у парадній формі вишикувався особовий склад. За традицією святкування розпочались із заслуховування гімну ООН та України, після чого перед присутніми виступив командувач силами Місії ООН у ДР Конго генерал-лейтенант Сантус Крус.

«Понад 2 роки український авіаційний підрозділ виконує завдання у цій африканській країні. Фактично з перших днів ваші командири та весь особовий склад продемонстрували оперативність і точність у виконанні найскладніших завдань. Особливо хочу відзначити роль українських вертольотів в операції з примушення до миру незаконного збройного формування М-23, яка проводилась у серпні минулого року, нещодавньому розгортанню бригади оперативного втручання. Крім того, саме вертольоти з жовто-блакитним прапором доставляють вантажі і персонал Місії у найвіддаленіші і найбільш небезпечні регіони країни. Українці мужні військові, і я пишаюсь службою поряд з ними», – зауважив у своїй промові Сантус Крус.

Також військовослужбовців та високоповажних гостей привітав командир 18 окремого вертолітного загону льотчик-снайпер полковник Андрій Когут. Він нагадав, що держава Україна, як член ООН розглядає участь у міжнародних миротворчих операціях, як важливу складову своєї зовнішньої політики.   

«Наша країна з 1992 року розпочала участь у міжнародних миротворчих і стабілізаційних операціях. З того часу понад 40000 військовослужбовців отримали досвід проходження служби у республіках колишньої Югославії, Іраку, Афганістані, ДР Конго, Ліберії, Кот-д’Івуар. Наша Місія у ДР Конго це черговий етап розвитку українського війська. Як командир загону я пишаюсь своїм колективом і дякую всім за професіоналізм, витримку і розуміння тих завдань, що покладає на контингент Місія», – зазначив полковник Андрій Когут. 

Після завершення виступів високоповажні гості вручили українським військовослужбовцям медалі ООН “За службу миру”.

Після офіційної частини свята гості оглянули авіаційну техніку та авіаційне озброєння загону, яке було представлено поряд на вертолітному майданчику. Далі урочистості продовжились безпосередньо у таборі, де кухарі загону пригощали гостей стравами національної кухні.

Слід додати, що за час ротації 18 окремого вертолітного загону Місії ООН у ДР Конго було виконано понад 1500 польотів із загальним нальотом більше 1700 годин (близько 102 годин нальоту на одного льотчика). Було перевезено 408097 кілограмів вантажу та 5288 пасажирів.

версія для друку