українська російська англійська
Китай зацікавлений і надалі розвивати стратегічне партнерство з Україною
26.02.2014 | 18:20
Прес-служба Міністерства закордонних справ

26 лютого 2014 року заступник Міністра закордонних справ України Віктор Майко прийняв Надзвичайного і Повноважного Посла Китайської Народної Республіки в Україні Чжан Сіюня.

У ході зустрічі співрозмовники обговорили сучасний стан українсько-китайських відносин стратегічного партнерства, торговельно-економічного співробітництва, а також хід реалізації домовленостей у галузях енергетики, сільського господарства, розвитку інфраструктури тощо.

Посол КНР заявив, що наразі між Україною й Китаєм відсутні проблеми, які могли б негативно вплинути на подальший розвиток взаємин між двома державами. При цьому китайський дипломат зробив особливий наголос на налаштованості офіційного Пекіна й надалі розбудовувати відносини стратегічного партнерства з Україною, підкресливши готовність продовжити виконання взаємовигідних двосторонніх проектів у сільському господарстві, енергетиці та інших сферах.

У контексті вчорашніх повідомлень в окремих електронних ЗМІ стосовно того, що КНР нібито вимагає повернення від України кредиту в 3 млрд. дол. США за поставки сільськогосподарської продукції Посол Китаю наголосив на відсутності з боку офіційного Пекіна претензій щодо ходу виконання даного контракту і налаштованості китайської сторони на його подальшу реалізацію.

У зв’язку з цим Чжан Сіюнь повідомив про запланований ближчим часом візит до Києва президента компанії ССЕС для проведення чергового раунду переговорів з Державною продовольчо-зерновою корпорацією України щодо стану виконання даного контракту.

 

версія для друку