українська російська англійська
Усі військові частини та кораблі Збройних Сил України у Криму виконують накази Міноборони та Генштабу ЗСУ
04.03.2014 | 15:33
Прес-служба Міністерства оборони

Російська Федерація продовжує поширювати через засоби масової інформації та в мережі Інтернет неправдиву інформацію про “перехід військових частин Збройних Сил України, які дислокуються на території АР Крим, на бік “кримського уряду”, намагаючись в такий спосіб виправдати свої протиправні дії на території суверенної держави.

У зв’язку з цим Управління преси та інформації Міністерства оборони України вкотре наголошує, що ця інформація абсолютно не відповідає дійсності.

Жодна військова частина, жоден гарнізон чи корабель Збройних Сил України не виконав ультиматуму російських військових здати зброю і присягнути так званому “уряду Криму” або залишити місце дислокації. Території військових частин знаходяться під контролем українських військовослужбовців.

Не зафіксовано також випадків дезертирства українських військових у Криму, крім факту зради колишнього командувача ВМС ЗС України Дениса Березовського.

Пропозиції, які надходять від різних “представників влади Криму” щодо приєднання до неіснуючих “збройних сил Автономії”, українськими військовослужбовцями навіть не розглядаються.

Так, військовослужбовці Севастопольської бригади тактичної авіації імені Олександра Покришкіна, яка нібито “перейшла на бік влади Криму”, сьогодні вранці після ритуалу підняття Державного прапора України, колоною, без зброї, відбули на свої робочі місця на аеродром.

За словами командира бригади полковника Юлія Мамчура, їх зустріли озброєні російські військовослужбовці без розпізнавальних знаків на бойовій техніці. Щоб зупинити колону, вони зробили кілька пострілів з автоматів угору.

Після переговорів полковника Юлія Мамчура з одним із командирів російських військових, які блокують аеродром, було погоджено допуск на робочі місця близько 15 українських військовослужбовців із числа зміни по забезпеченню життєдіяльності аеродрому.

Управління преси та інформації Міністерства оборони України наголошує, що особовий склад дислокованих на території Криму військових частин Збройних Сил України, заблокованих озброєними особами, зберігає витримку і намагається шляхом переговорів не допустити кровопролиття, розуміючи всю відповідальність за мир в Україні.

 

версія для друку