українська російська англійська
Державна прикордонна служба повністю контролює ситуацію на кордоні, - Павло Шишолін
05.03.2014 | 13:29
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Державна прикордонна служба України повністю контролює ситуацію на кордоні. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив перший заступник Голови Держприкордонслужби Павло Шишолін.

За його словами, державний кордон охороняється, незважаючи на військову агресію Росії. За весь час протистояння жоден підрозділ прикордонслужби не покинув місце несення служби.

«Ми під дулами автоматів виконуємо свої завдання і тотально охороняємо кордон на цьому напрямку. Ми працюємо за погодженням із Службою безпеки і з підрозділами МВС», - зазначив він.

При цьому Павло Шишолін повідомив, що на даний момент російські збройні формування заблокували 8 підрозділів Державної прикордонної служби України, однак їхня робота не припиняється. «Ми першими прийняли удар агресора. Найбільше в перші дні довелося діяти прикордонникам в непростих бойових умовах. На сьогодні 8 підрозділів Державної прикордонної служби заблоковані збройними формуваннями іншої держави. Але всі продовжують виконувати завдання з інших місць дислокації, з інших запасних пунктів управління», - сказав перший заступник голови Держприкордонслужби.

Зокрема, два загони морської охорони - севастопольський і керченський - передислоковані відповідно до Одеси та Бердянська, і з нових місць дислокації продовжують охороняти морський кордон держави.

«Державний кордон буде охоронятися прикордонниками України, а не якихось інших незрозумілих формувань. Ми будемо вірні присязі і до кінця виконаємо свій обов'язок», - запевнив Павло Шишолін.

Разом з цим він наголосив, заяви про нібито масові в'їзди автобусів з екстремістами безпідставні і не відповідають дійсності. «На сьогодні повністю контролюється потік транспортних засобів і осіб на українсько-російському кордоні. Цей потік знизився майже наполовину. За останню добу пропущено 26 тис. осіб на всій ділянці українсько-російського кордону», - заявив Павло Шишолін. При цьому він додав, що забезпечуючи безпеку громадян, прикордонники працюють над недопущенням провокаторів з Росії, які підбурюють українське суспільство в східних областях. «За добу не пропущено понад 500 таких людей», - повідомив він.

П.Шишолін також наголосив, що фіксуються випадки так званого мародерства: «Я можу вам назвати мародерство не з боку самооборони, а з боку збройних сил Російської Федерації. У мене познімали системи космічного зв'язку з Сімферопольавіа, у мене зняли устаткування із засобів зв'язку в окремих пунктах управління в штабах. Є одне пояснення - для збереження. Але жодна одиниця зброї зі складів, з місць зберігання не втрачена. Ми продовжуємо охороняти всі наші арсенали».

Перший заступник голови Держприкордонслужби також зазначив, що на прикордонників і на їхні сім`ї чиниться шалений тиск: «На них здійснюється шалений тиск співробітниками ФСБ РФ, представниками інших спецслужб - підкуп, шантаж, вербування та інші форми тиску, у тому числі і на сімей. Хочу подякувати прикордонникам за те, що вони в цих умовах виконують завдання. Особовий склад виконує свої обов’язки і надалі продовжуватиме це робити на честь нашої держави».

 

 

версія для друку