українська російська англійська
ДТРК "Культура" підготувала цикл телепрограм до 200-річчя Тараса Шевченка
06.03.2014 | 09:14
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

До 200-річчя Великого Кобзаря телеканал «Культура» підготував телецикл «Незнаний Шевченко», який транслюватиме протягом тижня.

Розпочався телецикл програмою «Загадки генія», де письменник Євген Сверстюк розповів про цікаві риси творчості Шевченка, які дослідники творчості поета трактують по-різному.

Програма «Повернення з непам’яті», яка вийде в ефір 5 березня о 18:25, розповідатиме про трагічну долю шевченкового «Кобзаря» в оформленні видатного художника Василя Седляра.

У телевізійній лекції «Незручні тексти Шевченка» доктор філологічних наук Юрій Ковалів досліджуватиме твори українського генія в контексті історії України, життя і побуту українців часів Російської імперії. (Ефір 6 березня о 18:15)

У програмі «Енергетика шевченкового слова», яку відзнято у хаті-музеї Шевченка на Пріорці, поет Павло Мовчан розкаже про вплив поезій Кобзаря на розвиток України і свідомість українців. (Ефір 7 березня о 18:25)

«Тарас Шевченко і Київський університет». Доктор філологічних наук Оксана Сліпушка, спираючись на рідкісні документальні матеріали висвітлюватиме період перебування у Києві до арешту та сам арешт Шевченка. (Ефір 8 березня о 18:25).

9 березня о 18:20 у програмі «Масштабність поезії Шевченка» кандидат філософських наук Едуард Щербенко аналізуватиме особливості шевченкової поезії.

Також цього святкового дня о 20:00 прозвучить поетично-музична композиція за творами Тараса Шевченка «Посланіє…». Автор та виконавець - Богдан Козак.

А о 21:00 у програмі «Інтерпретації Валентина Сильвестрова» шанувальники творчості Кобзаря почують піснеспіви Валентина Сильвестрова на вірші класика.

 

версія для друку