українська російська англійська
В.Семиноженко: Новий закон про наукову діяльність - перший крок до випереджаючого розвитку вітчизняної науки
05.03.2014 | 16:44
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Фахівці Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації разом з науковим співтовариством напрацювало сучасний проект закону «Про наукову і науково-технічну діяльність». Цей документ експерти оцінюють як прогресивний і такий, що дає стимули розвитку науки в Україні. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко.

Він зазначив, що діючий сьогодні Закон України «Про наукову і науково-технічну діяльність» уже морально застарілий і потребує суттєвого оновлення й удосконалення з урахування вимог сьогодення. Тому у новому законопроекті, сказав В.Семиноженко, ці моменти максимально враховані.

В.Семиноженко наголосив, що законопроект покликаний стимулювати діяльність наукових установ, які матимуть можливість бути засновником стартапів, утворювати науково-виробничі та науково-технічні комплекси.

Також проектом акта законодавчо унормовується створення такого елемента інфраструктури наукової і науково-технічної діяльності, як Центр колективного користування науковим обладнанням. Такі центри пропонується створювати з метою надання доступу вітчизняним та іноземним вченим до унікального обладнання при проведенні ними наукових досліджень. Це у свою чергу створює умови для залучення студентів, магістрів, аспірантів та молодих вчених до науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.

Крім того, запропоновані законопроектом положення створюють правові підстави для запровадження нової організаційної форми провадження наукової діяльності – Державної ключової лабораторії з відповідного напряму наукових досліджень, як дієвого механізму цілеспрямованого впливу держави на вирішення найбільш актуальних проблем розвитку науки та розвиток найперспективніших напрямів наукових досліджень.

«На наше переконання прийняття цього законопроекту поліпшить існуючу ситуацію у вітчизняній науці, посилить науковий потенціал, активізує інноваційну діяльність і дозволить вирішити нагальні проблеми науковців. У цілому мета законопроекту – розширити можливості вчених і стимулювання надходження кошті в українську науку. Україна була, є і буде науковою державою, в іншому випадку - це вже не Україна»,- підсумував В.Семиноженко.

 

версія для друку