українська російська англійська
Держводагентство здійснює підготовку меліоративних систем до роботи у вегетаційний період
06.03.2014 | 11:46
Прес-служба Державного агентства водних ресурсів

Магістральними каналами комплексного призначення, що належать до сфери управління Держводагентства, здійснюється міжбасейновий перерозподіл стоку для забезпечення потреб у воді населення, промислових і сільськогосподарських споживачів маловодних регіонів. Північно-Кримським каналом здійснюється подача води до Херсонської області та Автономної Республіки Крим, Головним Каховським магістральним каналом – до Херсонської та Запорізької областей, каналом Дніпро-Інгулець – до Кіровоградської та Дніпропетровської областей, каналом Дніпро-Донбас – до Дніпропетровської, Полтавської та Харківської областей і для забезпечення питного водопостачання м. Харкова, каналами Інгулецької зрошувальної системи – до Херсонської та Миколаївської областей.

Після завершення подачі води у 2013 році був проведений комплекс заходів з обстеження.

На сьогодні в плановому режимі, відповідно до завдань з підготовки меліоративних систем до роботи у 2014 році, проводяться підготовчі роботи на насосних станціях, гідротехнічних спорудах, закритих трубопроводах.

Водогосподарськими організаціями особлива увага приділяється підготовці електромеханічного обладнання насосних станцій, від роботи якого залежить безперебійна та своєчасна подача води, підпірних споруд та проводиться комплекс протифільтраційних заходів на каналах.

Сприятливі погодні умови дозволяють вчасно до поливного сезону провести ремонтні роботи на зрошувальних системах та магістральних каналах. 19 березня заплановано здійснити пуск води у Північно-Кримський канал.

Через два тижні, після пуску води у Північно-Кримський канал, сільгоспвиробники Автономної Республіки Криму матимуть можливість розпочати полив ранніх сільськогосподарських культур, здійснюватиметься наповнення наливних водосховищ для забезпечення потреб питного водопостачання та промисловості.

версія для друку